У МВС повідомили, що чекає на українських водіїв у 2024 році

У минулому році МВС запровадило кілька нових послуг для автомобілістів, а також почало реформувати сервісні центри. Але на цьому зупинятись не планують. Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що у 2024 році на українських автомобілістів чекають багато нових нововведень.

Зокрема, цьогоріч всі автомобілі для практичного іспиту на отримання посвідчення водія категорії В будуть оснащені чотирма відеокамерами. Цей процес розпочався у минулому році, а цього року його планують повністю реалізувати.

Автомобілі для практичного іспиту на отримання посвідчення водія повинні бути оснащені чотирма відеокамерами, які фіксують процес складання іспиту спереду, ззаду і у двох проекцій салону. Після іспиту відео автоматично передається до бази даних. У 2024 році МВС планує повноцінно запровадити рандомно-каскадний моніторинг відеоматеріалів теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія.

У 2024 році МВС розраховує, що екзаменатори сервісних центрів стануть професійнішими. Для цього впровадять обов’язкове первинне та щорічне навчання екзаменаторів зі складанням кваліфікаційного іспиту. Водночас у поточному році планують підвищити зарплати екзаменаторів та інших співробітників сервісних центрів МВС. Це має допомогти знизити корупцію та підвищити якість послуг, що надаються.

У цьому році стане більше країн, до яких можна буде доставити посвідчення водія. Зараз посвідчення водія можна доставити до 12 країн, а в планах збільшити кількість таких країн до 120. Крім того, у 2024 році в українських автомобілістів з’явиться можливість подання онлайн заявки на відновлення втраченого техпаспорту та отримання його поштою. Також сервісні центри МВС почнуть розміщувати у підвальних та цокольних приміщеннях. Особливо у прифронтових районах. Це потрібно для їхньої безперебійної роботи під час війни.

Це далеко не всі нововведення, які МВС готує українським автомобілістам у 2024 році. Так, наприклад, планують запровадити опцію онлайн-визначення користувача юридичною особою (зараз доступно лише для фізичних осіб), виготовлення номерних знаків суб’єктами господарювання, запровадження системи електронного документообігу між Головним сервісним центром МВС, регіональними сервісними центрами МВС та територіальними сервісними центрами МВС.

Джерело: today.ua