У осередку товариства сліпих незабаром з’явиться нове зручне приміщення

Щорічно 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з обмеженими можливо­стями, коли акцентується увага суспільства на необхідності приділяти максимум турботи про тих співгромадян, яким доводиться у житті нелегко в зв’язку з обмеже­ними фізичними можливостями. Та багато є таких прикладів, коли людина з такою долею заслуговує на велику повагу, демонструючи власний потенціал сили духу, наполегливості, устремління до мети, проявляючи свої таланти в захо­пленнях, мистецтві, навіть спорті.

2 грудня до приміщення Шполянської районної первинної організації товариства сліпих завітали з подарунками представники районної і міської влади — голова районної ради Олександр Кузуб, міський голова Сергій Кравченко, депутат міської ради Максим До­ценко, голова ради ветеранів війни і праці Володимир Пустовіт. Їх радо зустріли шполяни, які приїхалицього дня до свого осередку не лише з міста, а й з сіл району. Їх вірний партнер Зінаїда Катриченко, яка вже 43-й рік опікується життям організації, завжди гуртує цей колек­тив, організовує зустрічі і свята, такі необхідні людям з вадами зору.

Найкращою новиною, якою по­радували їх цього року керівники, стало те, що незабаром товариству буде надано інше приміщення, з усіма умовами і зручностями, роз­ташоване поблизу центру міста. Про це вони мріяли не один рік, адже наявна будівля перебуває в аварійному стані і знаходиться на околиці Шполи, куди незручно доби­ратися. За словами Зінаїди Катри­ченко, їхньому колективу надзви­чайно приємно, що нове керівництво району і міста по-справжньому звер­нуло увагу на проблеми людей з об­меженими можливостями і взялися реалізувати їх давню мрію.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).

За роз’ясненням заступника начальника управління Пенсійного фонду в Шполянському районі Галини Маньківської, в Шполянсь­кому районі нараховується 2584 інвалідів. Пенсія за інвалідністю призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинен­ня роботи. Пенсія за інвалідністю залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи — 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи — 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи — 50 відсотків пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності вказаного страхового стажу у чоловіків та жінок встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. З 1 січня 2015 року ця сума становить 949 грн., з 1 вересня 2015 року — 1074 грн., за винятком ІІІ групи, хоча і цій категорії з 1 грудня планується виплачу­вати не менше 1074 грн. Пенсія за інвалідністю призначається на весь строк встановлення інвалідності. Інвалідам, які досягли пенсійного віку, пенсії за інвалідністю призначаються довічно. Повторний огляд цих інвалідів проводиться тільки за їх заявою. У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.