У процесі підготовки до зими враховується необхідність значно економити енергоресурси

У рамках впровадження в Шполянському районі енергозберігаючих технологій опалення, в райдержадміністрації розроблена програма енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів бюджетними установами шляхом їх раціонального використання. Програма містить у собі конкретний перелік об'єктів, на яких впроваджуються енергоефективні заходи, економного і раціонального використання енергоносіїв, у тому числі й здійснення контролю над використанням природного газу в залежності від погодних умов та регулювання споживання газу в вихідні та неробочі дні. У межах призначень передбачається економія коштів у розмірі 10% до кінця звітного року.

Для переходу на енергозберігаючі технології опалення, заплановано встановлення сучасних енергоефективних котлів, які працюють на біомасі (Водянський НВК І-ІІІ ступенів); впровадження сучасних енергоефективних котлів, які працюють на електроенергії та твердому паливі (Кримківський, Іскрянський, Лебединський, Матусівський, Сигнаївський сільські будинки культури).

При Шполянській райдержадміністрації діє наразі Антикризовий енергетичний штаб під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Ірини Берези. Питання, які розглядалися на останніх засіданнях штабу, стосувалися зменшення споживання природного газу державними установами, бюджетними установами та організаціями. Зокрема, складено план помісячних обсягів споживання природного газу до завершення опалювального сезону 2014/2015 років підпорядкованими навчальними, медичними та іншими закладами гуманітарної та соціальної сфер району з урахуванням економії газу на 10%. Окрім того, планується проводити такі заходи з економії природного газу як заміна старих дерев’яних вікон і дверей на пластикові, зменшення використання газу з урахуванням температури зовнішнього повітря тощо.

У райдержадміністрації не виключають можливість під час опалювального сезону, що наближається, об’єднати декілька закладів гуманітарної сфери в один функціонуючий з ціллю значної економії енергоресурсів. На даний час проходить збір пропозицій від виконкомів місцевих рад та адміністрацій закладів гуманітарної сфери.

Наталія СТОРЧАК