У райлікарні будують ліфт для неврологічного відділення

Про те, що неврологічне відділення Шполянської центральної районної лікарні, яке знаходиться на другому поверсі будівлі, потребує послуг ліфта, йшлося вже не один рік у кабінетах місцевої влади. Адже хворі на неврологічні захворювання чи не найбільше потребують безпечного транспортування до палат. Близько восьми років тому один із двох ліфтів ЦРЛ був замінений на новий, котрий на той час обійшовся районному бюджету в 200 тис. грн. У нинішній ситуації проект у сім разів дорожчий, оскільки в ньому заплановано не лише придбання самого пристрою, а й будівництво шахти та монтаж укріплень.

Як повідомила «Шполяночці+», начальник фінансового управління Шполянської райдержадміністрації Оксана ГОЛУБ, цей проект, вартість якого становить 1 млн.486,8 тис. грн., реалізується шляхом співфінансування державного і районного бюджетів. Левова частка коштів становить субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій — 97%. Нині освоюються кошти у сумі 860,1 тис. грн., які отримано лише наприкінці листопада, — на будівництво шахти і відповідних укріплень, а сам ліфт, виробництво якого здійснюється лише за кордоном, буде придбано у наступному році.

Ще один проект мав бути реалізований у Шполі впродовж 2016 року: будівництво додаткових кімнат для артистів у приміщенні кіноконцертного залу «Космос». Однак, через ряд причин, кошти на ці цілі з державного бюджету не були отримані. Зокрема, потрібно було вчасно порушити питання перед міською радою про виділення земельної ділянки для прибудов «Космосу». Тож і ці плани перенесені на 2017 рік.

Наталія СТОРЧАК.