У районі збираються скоротити штат 4-х сільських шкіл

На поточному тижні у Шполянській районній раді тривала підготовка матеріалів, які розглядатимуться на пленарному засіданні 15 червня. Питання сесії попередньо вивчалися профільними депутатськими комісіями. Так, в ході роботи комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики і спорту на розгляді перебував лист Шполянської райдержадміністрації щодо реорганізації чотирьох сільських шкіл — Лип’янського, Нечаєвського, Терешківського НВК та Лебединського НВК №3.

Підставою для скорочення штату педагогічних працівників та здешевлення освітніх послуг на одного учня є прагнення райдержадміністрації зекономити бюджетні кошти. Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, який теж взяв участь у засіданні комісії, зауважив, що потрібно рахувати гроші, тому й виникла ідея зменшення витрат на сільські школи з малою кількістю дітей. Представники депутатської комісії були здивовані таким підходом визначення шкіл, які, на думку керівництва РДА, мають бути реорганізовані, адже є ряд шкіл зі ще меншою кількістю учнів, але в список для реорганізації вони не потрапили.  

Після обговорення пропозиції депутати врешті направили її на доопрацювання та відклали прийняття рішення з цього приводу на невизначений термін.

— Чекатимемо прийняття закону «Про повну загальну середню освіту», — коментує заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина. — Дійсно, в суспільстві обговорюється його проект. І саме він детально визначатиме питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. Тоді й матимемо всі підстави для тих чи інших кроків.

Наталія ДАВИДЕНКО