Відкривається сезон полювання

Відкривається сезон полювання

Як повідомив «Шполяночку+» голова Шполянської районної громадської організації Українського Товариства мисливців і рибалок Олег Слободяник, наказом №13 районної РГО УТМР від 25 липня «Про проведення полювання на пернату дичину в угіддях Шполянської РГО УТМР (загальною площею 40474 га) в сезон полювання 2018 року» установлено наступні строки полювання.

На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня,  креха  середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка) — з 18-00 години 11 серпня до 30 грудня 2018 року.

На перепела — з 18-00 години 11 серпня до 31 жовтня 2018 року із мисливськими собаками належних порід та оформленими на них паспортами.

Днями полювання при полюванні на пернату дичину є середа, субота і неділя. Із 3 листопада по 30 грудня 2018 року — субота, неділя.

Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: качок — 5 шт., куликів — 10 шт., лисок — 6 шт., голубів — 10 шт., перепілки — 15 шт.

Не проводити полювання в заборонених для цього місцях, а саме:

  • на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень про них;
  • на відтворювальних ділянках (рішенням Ради Шполянської районної громадської організації УТМР передбачено визначити відтворювальну ділянку, включаючи водо-болотні, польові та лісові масиви, на якій заборонено полювання, і яка знаходиться в межах території (загальна площа — 16230 га):
  1. Від урочища «Довжик» по дорозі «Шпола-Новомиргород» ліва сторона: через с.Кримки (ліва сторона), через с.Митниця (ліва сторона), через с.Межигірка (ліва сторона) до межі польових масивів Новомиргородського району.
  2. В протилежному напрямку — від урочища «Довжик» через м.Шпола до кільця на трасу «Шпола-Черкаси» права сторона, по трасі до с.Сигнаївка (права сторона), через с.Сигнаївка до с.Матусів школи №2 (права сторона) по бруківці до хімскладу с.Матусів (права сторона), по насипній дорозі в напрямку с.Самгородок (права сторона) до закінчення польових масивів Шполянської РГО УТМР та польовими дорогами, зімкнувши круг по межах Смілянського та Новомиргородського районів до с. Межигірка.
  • у межах населених пунктів (сіл, селищ, міст);
  • в угіддях, не зазначених у дозволі;
  • на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель, населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.

Забороняється полювати без належного на те дозволу, полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, а саме: немисливської (у тому числі військової) вогнепальної,  пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.

Забороняється полювання на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000).

Забороняється полювання з мисливськими собаками, ловчими звірами і птахами без наявності на них паспорта.

Забороняється полювання на заборонених для добування тварин.