У Шевченковому урочисто відкрили меморіальну дошку на честь Хведота Бондаря

12 березня активісти «Товмацького куреня» побували в гостях у Козачанського куреня на чолі із отаманом Олегом Голубом у Шевченковому, де на базі Шевченківського коледжу відбулися урочистості з нагоди 100-річчя бою на залізничній станції Бобринській під проводом отамана Вільного козацтва Хведота Бондаря. Тоді наші українські повстанці продемонстрували свою силу й відвагу у бою з московськими окупантами карателя Михайла Муравйова і вщент розбили 8-му російсько-більшовицьку армію.

Вільні козаки сучасної Звенигородщини виготовили меморіальну дошку на честь Хведота Бондаря, яку урочисто відкрили, освятили, згадали відважних предків, котрі віддали життя за волю України.

В актовій залі коледжу захід продовжився чудовим концертом, у програмі якого звучали патріотичні пісні та поезії, виступи громадських діячів, активістів, просвітницьких лідерів, серед яких — харизматичні Чорні Запорожці на чолі з отаманом Романом Боровиком. Вони продемонстрували всім зразки справжньої зброї вільних козаків, прапори і спис, розповіли про історію й традиції Чорних запорожців.

Незабутні враження лишили в серцях пісні видатного кобзаря Тараса Силенка, заслуженого працівника культури України і отамана «Товмацького куреня» Дмитра Вовка, який, до речі, дебютував з новим твором — піснею про Крути на слова Віктора Подороги і власну музику. Також лунала з вуст шполянського маестро і пісня про засновника Вільного козацтва діда Шаповала із Гусакового (також на слова Подороги та музику Вовка).

І, звичайно ж, дуже милим й талановитим юним артистам Шевченкового дарували щирі оплески і вдячність за гарні й змістовні виступи.

Наталія СТОРЧАК