У Шполі парамедик навчав надавати першу допомогу в екстрених ситуаціях

Днями за ініціативи подолога Наталії Грабар в її салоні краси відбувся тренінг із надання першої допомоги в екстреній ситуації, який провів Ігор Редун, парамедик з Харкова.

Він розповів присутнім про правила накладання турнікета, бандажа, проведення тампонади поранення і накладання тиснучої пов’язки. Потім кожен зміг потренуватися у виконанні цих маніпуляцій під пильним наглядом фахівця. Турнікет накладали на верхню й нижню кінцівки спочатку один одному, а потім кожен собі, таким чином закріплюючи й удосконалюючи отриманий навик. Після цього тренувалися накладати тиснучу пов’язку та бандаж на шию, передпліччя і область паху.

Фахівець розповів про те, що у разі поранення необхідно максимально уважно та ретельно оглянути постраждалого, оскільки можуть бути непомітні, на перший погляд, але життєво небезпечні ушкодження, як, наприклад, поранення легень. Навіть незначне проникаюче їх ураження може призвести до смерті, тому парамедик особливо наголосив на цьому моменті, а також розповів, що у разі такого поранення рану потрібно відразу закрити чимось на кшталт клейонки, скотча, целофану — будь-якого матеріалу, що не пропускає повітря.

За інформацією Шполянської міської ради