У Шполі реконструюють площу Героїв Майдану

Як відомо, на початку 2014 року на центральній площі Шполи, у зв’язку із подіями Революції Гідності, був демонтований пам’ятник Леніну, а саму площу офіційно назвали Героїв Майдану. Тоді ж постало питання реконструкції центральної площі міста.

Нинішня районна і міська влада активно займається реалізацією цього задуму. Поки що розглядаються різні варіанти майбутнього оновлення центру України. Як повідомляють у Шполянській райдержадміністрації, фахівці вважають, що це має бути зона із зеленими насадженнями, квітами і куточками відпочинку, а також — омріяний фонтан.

— Плануємо встановити тротуарні фонтани, — зазначає головний архітектор району Олена Яровенко. — Вони мають досить привабливий вигляд, зручні в експлуатації, потребують менших витрат. Але не виключаємо і встановлення великої чаші з водограєм.

Нещодавно відбулась виїзна нарада до нашого міста за участю обласного архітектора, голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, голови районної ради Олександра Кузуба, секретаря міської ради Олега Денисенка. Акцент був зосереджений на терміновий демонтаж постаменту колишнього пам’ятника Леніну, потрібно вирішити питання іншого місця розміщення меморіальної дошки, встановленої коштом громади на честь Героїв Небесної сотні. Реалізацію проекту, що готується, фінансуватимуть з районного та міського бюджетів, залучатимуть і спонсорські кошти.

— Я сподіваюсь на продуктивну співпрацю між владою, приватними підприємцями і громадою, — наголошує голова Шполянської районної державної адміністрації Володимир Потапенко. — Спільна відповідальність за територію, на якій живеш, завжди дає позитивний результат.

Ганна ШВЕЦЬ.

НА ЗНІМКУ: остання реконструкція центральної площі Шполи відбулася у 70-х роках.