У Шполі відбувся літературно-мистецький вечір “Геній віри і любові” (ФОТО)

Нині триває Шевченківський тиждень, присвячений 210-й річниці з дня народження пророка українського народу, у рамках якого у Шполі відбувся літературно-мистецький вечір «Геній віри і любові». Організували захід КЗ «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради ОТГ спільно з Шполянською дитячою мистецькою школою.

Про це пише "Шполяночка+" з посиланням на міськраду.

Відкрила літературно-мистецький вечір пам’яті Великого Кобзаря Ніка Осауленко, учениця 11 класу Шполянського ліцею №1, поезією «Минають дні, минають ночі…», в якій звучить мотив осуду людей, які задовольнялися своїм підневільним становищем у тогочасній росії, які ні до чого не прагнули. Шевченко закликає до активних дій на користь свого народу, країни.

Яна Мишалова, учениця Шполянської дитячої мистецької школи по класу сольного співу (викладач Валентина Каландирець), душевно, ніжно, натхненно виконала пісню на слова Т. Шевченка «По діброві вітер віє».

Наступною виступила Оксана Лимар, учасниця гуртка художнього читання філії с. Журавка КЗ «Центр культури та дозвілля», лауреатка обласного проекту сценічних читань «Ми з України», із міксом на вірші Т. Шевченка, розчуливши присутніх до глибини душі своїм прочитанням творів генія.

Поезія Тараса створена горем і сльозами, гнівом і надією. Певно, тому багато з його віршів стали народними піснями. Одну з них «Думи мої…» неймовірно проникливо, немов струнами серця, заспівала Юлія Лагутіна, солістка філії с. Лебедин КЗ «Центр культури та дозвілля».

Великий Кобзар любив і знав історію рідного краю. Багато своїх віршів він присвятив історичним подіям: Гайдамаччині, Коліївщині. Уривок «Лебедин» з поеми «Гайдамаки» виконала Діана Прокопенко, учасниця гуртка художнього читання філії с. Лебедин КЗ «Центр культури та дозвілля», лауреатка обласного проекту сценічних читань «Ми з України» (викладач Юлія Лагутіна). Виступ юної дівчини викликав бурю емоцій.

Далі для присутніх прозвучала пісня на слова Т.Г. Шевченка «Бандуристе, орле сизий» у виконанні талановитої Насті Биченко, учениці Шполянської дитячої мистецької школи по класу вокалу (викладач Вікторія Верба). Неймовірно глибокий голос і ніжна мелодія подарували присутнім істинну насолоду.

Вірші Кобзаря справді дуже мелодійні, і тому не дивно, що вони стали об’єктом творчої уваги багатьох композиторів. На його вірші писали музику такі великі композитори, як Микола Лисенко, Костянтин Данькевич. Загалом понад 2000 композицій нараховується на слова Шевченка. Одну з них «Якби мені черевички» віртуозно виконала Ольга Кишінько, учениця Шполянської дитячої мистецької школи по класу бандури (викладач Катерина Сташенко).

Т. Шевченко, перебуваючи на чужині, завжди тужив за рідною Україною. Тому оспівував рідний край, його природу, як от, наприклад, у поезії «Садок вишневий коло хати», яка також була покладена на музику і прозвучала для присутніх у виконанні ансамблю «Камертон»(викладач Валентина Каландирець).

Доля відміряла генію немилосердно короткий вік — усього 47 років. Вірш «Тече вода із-за гаю» написано поетом за кілька місяців до смерті. Він тяжко хворів, думками линув на рідну землю, а в поезії оживала її неповторна краса. У ній зображений квітучий і чарівний куточок України. Жагу щастя і спокою передав поет у цій поезії. Пісню на вірші Т. Шевченка «Тече вода із-за гаю» виконав ансамбль бандуристів «Мелодія струн» (викладач Катерина Сташенко).