У ШПОЛІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ МІСТА

ФОТОРЕПОРТАЖ

Турнір із міні-футболу на ку­бок мера міста, конкурс на краще оформлення ди­тячого візочка, екскурсійний тур Шполою, виставка ексклюзивної авто- і мототехніки, фестиваль хо- реографічного мистецтва, святковий кон­церт, молодіжна дискотека та ще понад десяток різноманітних заходів чекали на шполян цієї субо­ти в центрі міста. Так, по-особливому, феєрично Шпола відзначила свою 422-у річницю. 

А розпочав­ся суботній ранок турніром з міні-футболу На полі стадіону «Колос» футбольні команди Черкащини впер­ше позмагалися за кубок міського голови. У запеклій боротьбі перемогу виборола команда зі Шполи. 4 місце зайняв футбольний клуб «Ярошівка», 3 — ФК «Лебедин» і 2 — ФК «Масив». Окрім того, були нагороджені найкращі гравець, во­ротар та бомбар­дир турніру.

Одночасно в Казковому містечку, розташованому в Шполянському міському пар­ку дитячого дозвілля, прохо­дили різноманітні ігри, розва­ги, виставки та конкурси.

 

 

 Зокрема, тут працювали фотовиставка «Рідне місто очима шполян» і виставка композицій із квітів «Квітуче місто». Відбулося і урочисте та довгоочікуване відкриття колажу «Ми — майбутнє України», виготовленого зі світлин молоді та малечі Шполи. Та чи не найбільшою родзинкою свята став кон­курс на краще оформлення дитячого візочка.

Казкове містечко запо­внили молоді мами з різноманітними конструкціями на колесах. Дитячий візочок-трон, поштова скринька, літак, ромашка, хмаринка та ще багато інших... Так, понад десяток найменших містян Шполи взяли участь у своєму найпершому в житті конкурсі.

А тим часом всі бажаючі могли безкоштовно побу­вати на екскурсійному турі «Незвідані шполянські марш­рути». За декілька годин екскурсії жителі та гості міста по-новому відкрили для себе Шполу.

Головне ж дійство відбувалося на площі Героїв Майда­ну — тут шполян дивували танцювальні колективи з Умані, Ватутіного, Городища, Золотоноші та Шполи. За­галом — до десятка гуртів, кожен із яких підготував до свята по декілька яскравих номерів.

— Упродовж останніх років День міста у Шполі взагалі не відзначали. Та цьогоріч ми вирішили, що така подія заслуговує на увагу й шпо­ляни повинні пам’ятати про День народження рідного міста, – зазначає міський го­лова Шполи Сергій Кравчен­ко. — І саме до цього Дня ми вирішили приурочили танцювальний фестиваль. Сподіваюся, він сподобається містянам і стане традиційним.

А згодом, можливо, стане і всеукраїнським.

Цікаво, що на першому фестивалі не визначали переможців.

Ми хотіли, щоб цього разу переможцями відчули себе всі без винятку коман­ди. Тому медалі учасників «Elit-Dаnсе-2016» отримали всі танцівники, — уточнює міський голова.

Окрім того, цього дня на­городжували шполян, що мають визначі заслуги перед містом.

Зокрема, в номінації «Го­лова вуличного комітету року» були нагороджені: Таїсія Порохняк (вулиця Гвардійська), Микола Хов­ряк (вулиця Суворова), Ва­силь Білецький (вулиця Дар’ївська), Юрій Фартушний (вулиця Степана Бена), Ган­на Метліцька (голова будин­кового комітету будинку №12, що на вулиці Соборній).

У номінації «Громадський діяч року»: Наталія Сторчак (редактор щотиж­невика «Шполяночка+», член громадської організації «Союз українок», ініціатор фестивалю «Товмацький курінь»), Олексій Пірогов (представник обласної організації Всеукраїнського то­вариства «Просвіта»), Мико­ла Сова (колишній педіатр, що допомагає шукати мо­гили Другої світової війни і популяризує світлини рідного міста в усіх можливих соціальних мережах).

 

 

У номінації «Керівник року-2016»: Василь Ума­нець (головний лікар Шполянської центральної районної лікарні імені М.С. і О.С.Коломійченків), Наталія Онищук (очолює районне спо­живче товариство), Іван Кара­каш (директор Шполянського НВК «Загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №2-ліцей»), Борис Курінний (начальник управління Пенсійного фон­ду України в Шполянсько­му районі), Юлія Кравчен­ко (завідуюча дошкільним навчальним закладом №1 «Ялинка»).

 

 

 

 

У номінації «Меценат року»: Володимир Колотило (директор ТОВ «Сільгосптехніка»), Михайло Богач (директорТОВ «Маяк-Агро»), Олег Кошовий (директор ПрАТ «Шполянський завод продтоварів» — нагороду от­римав його заступник Олек­сандр Зірянов), Анатолій Ткаченко (директор ПрАТ «Лебединський насіннєвий завод»), Світлана Плахотнюк (директор ПП «Юпітер»), Ігор Романенко (директор СТОВ «Агроспілка» — нагороду отримав його заступник Ігор Матіка).

 Яскравою подією свята стало частування містян. Як водиться на іменинах, гостей міста і самих шполян при­гощали короваями. 21 вели­кий коровай з нагоди 422-ої річниці з дня заснування міста виготовили працівники ДП «Шполянський хлібзавод», сформувавши з короваїв ве­ликий напис «Шпола».

 

Величезні та смачні шматки короваїв розібрали дуже швидко, тим паче, що свіжою здобою містян при­гощав власноруч міський го­лова Сергій Кравченко.

А на завершення Дня на­родження Шполи відбувся концерт відомого черкасько­го гурту «Ефект метелика» та святкова дискотека.

Вікторія КАЛИНА.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.

 

 

ВИКОНКОМ ШПОЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВИСЛОВЛЮЄ ПОДЯКУ

Виконавчий комітет Шполянської міської ради висловлює щиру подяку всім приватним підприємцям Шполи та керівникам установ, за фінансової підтримки яких відбулося святкування 422-ої річниці з дня заснування Шполи:

- приватним підприємцям Сергію Кисленку, Арме­ну Погосяну, Володимиру Волошенюку, Ігорю Кукурузі, Анатолію Носуличу, Володимиру Коливаю, Сергію Данило­ву, Сергію Висотенку і Максиму Доценку;

- директорам СТОВ «Агроспілка» Ігорю Рома­ненку, «Урожай» Олександру Ржевському та «Сільгосптехніка» Володимиру Колотилу;

- директорам ТОВ «Маяк-Агро» Михайлу Богачу, «Євробуд-П» Володимиру Плохуті та «ВІТАМІНКА-ЮВ» Вадиму Колєснікову;

- директорам ПрАТ «Лебединський насіннєвий за­вод» Анатолію Ткаченку та «Шполянський завод продтоварів» Олегу Кошовому.