У Шполі запровадять муніципальну інспекцію

У Шполі збираються створити муніципальну інспекцію. Про це повідомив міський голова Сергій Кравченко, який зазначив: якщо рішення про створення інспекції підтримають місцеві депутати, то вже наступного року місто патрулюватиме новостворена комунальна служба.

— Я дав завдання готувати проект цього рішення та врахувати при складанні міського бюджету на 2017 рік виділення коштів на створення у Шполі муніципальної інспекції. Нині Верховна Рада ще не затвердила закон про муніципальну варту. Але ми можемо скористатися законом про місцеве самоврядування і створити муніципальну інспекцію, як комунальне підприємство. Тож найближчим часом це питання буде винесене на розгляд регламентної і бюджетної комісій, і якщо шполянські депутати за це проголосують позитивно, то формувати інспекцію розпочнемо вже із перших чисел січня, — констатує Сергій Володимирович.

За словами заступника міського голови з житлово-комунальних питань Віталія Плетіня, така інспекція справді необхідна, адже вона б стала доброю підмогою для міського відділу поліції з контролю екологічної безпеки, охорони громадського порядку, паркування автотранспорту, стихійної торгівлі, тощо у місті.

— Для працівників відповідної служби планується пошити спеціальний одяг. Коли вартові, які представлятимуть муніципальну інспекцію, у формі заступатимуть у рейд, то й спілкування з місцевими жителями буде спокійнішим, — зазначає Віталій Плетінь. — Наразі мова йде про 3 особи. Прийняття в ряди цієї структури проведитиметься на конкурсній основі. Сподіваємось, що новостворене КП «Муніципальна інспекція» зможе дієво вплинути на дотримання порядку у рідному місті.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ.