На Шполянщині значно зросла кількість звернень населення до медичних працівників територіальних громад з укусами іксодових кліщів. В поточному році зареєстровано 8 випадків захворювань на хворобу Лайма, з них – 6 виникло в серпні поточного року у мешканців приватного сектору міста Шпола.
Фахівці просять шполян бути обережними та пояснюють, що в природі наявні сприятливі умови для швидкого розмноження кліщів та збільшення їх кількості, життєздатність зберігається до пізньої осені. Захворювання виникає через 7-14 днів після укусу. Ранні ознаки – специфічна еритема розміром від 1 до 60 см. на місці укусу або ж на інших ділянках шкіри. Хвороба на ранніх стадіях може протікати і без змін на шкірі, з’являється озноб, головний біль, слабість, сонливість, сухий кашель, лихоманка –симптоми, які потерпілим від укусу кліщем, сприймаються як гостре вірусне респіраторне захворювання.
Однією з неодмінних умов збереження здоров’я при укусах є своєчасне видалення кліща та звернення за медичною допомогою. Відсутність лікування призводить до інвалідності потерпілих.
За інформацією Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»