У Шполянській громаді боротимуться зі стихійними смітниками

У Шполянській громаді збільшилась кількість стихійних сміттєзвалищ. Залишений людьми  непотріб стало помітно після зими на узбіччях доріг, березі річки Шполки, посадках.

На цю проблему звернув увагу місцевий приватний підприємець зі Шполи Максим Доценко. 

“Байдужі жителі дозволяють собі нехтувати чужою працею, зокрема, і щоденною роботою комунальників, та зовсім не цінують чистоту навколо. Проте ніяк не можу збагнути: чому вони вважають за потрібне утримувати в чистоті власні двори, домівки, а місто — ні?”, — написав на своїй сторінці підприємець.

Як реагує на порушення правил благоустрою комунальне підприємство “Муніципальна інспекція” міської громади, “Шполяночка+” дізнавалась у начальника інспекції Василя Озаринського.

“Стихійні звалища — це біда майже після кожної зими. І не лише у Шполі, на жаль, така проблема у всіх населених пунктах громади, на узбіччях доріг, лісосмугах, ярах, — розповідає  начальник Муніципальної інспекції. — Уже почали діяти мобільні групи інспекторів у співпраці з місцевим відділом поліції".

Проте за всіма порушниками встежити нереально, каже чоловік.

"Контролюючі і правоохоронні органи не можуть бути скрізь і всюди. Постійно фіксувати “на гарячому” порушників неможливо, вони діють вночі, або зранку до початку робочого часу муніципальних інспекторів. Камер відеоспостереження і фізичних постів  розмістити біля кожного проблемного місця також не можна і жоден бюджет не витримає фінансового навантаження для реалізації таких заходів", — наголошує Василь Озаринський.

Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою  відповідальність встановлену законом. Згідно ст.152 КУпАП, покарання у вигляді штрафу від 340 до 1360 грн для фізичних осіб, а також від 850 до 1700 грн для юридичних осіб.

Муніципальна інспекція закликає повідомляти про порушників та дякує за своєчасне надання інформації, завдяки якій інспектори можуть оперативно реагувати. Жителі громади можуть анонімно надавати факти фото/відеофіксацію правопорушень, аби допомогти притягнути до відповідальності зловмисників.