У Шполянській громаді вже понад 30 осіб, які пішли служити в армію, отримали по 20 тисяч

У Шполянській  міській громаді вже понад три десятки осіб, які пішли служити до ЗСУ та написали відповідні заяви, отримали по 20 тисяч одноразової грошової допомоги. У міській раді пояснюють, що механізм отримання цих грошей є спрощеним.

Ініціативу міської влади допомагати громадянам, які стали на захист держави, підтримали місцеві депутати наприкінці минулого року.  Всі зареєстровані у межах міської громади жителі, в тому числі внутрішньо переміщені особи, які мобілізувалися від 1 грудня 2023 року, отримують із місцевого бюджету одноразову допомогу в розмірі 20 тисяч гривень. Крім того, таку ж суму за іншою цільовою Програмою із бюджету виплачують військовим зарахованим до лав ЗСУ за контрактом.

Як розповідає виконувач обов’язків міського голови Олег Кошовий,  додаткова фінансова мотивація дає можливість захисникам придбати амуніцію, інструменти та інші необхідні речі, які потрібно мати людині, яка збирається на фронт.

"На такі виплати передбачили кошти у бюджеті громади на 2024 рік, - каже Кошовий. - У разі збільшення потреби, використаємо перехідні залишки бюджету, але одноразові матеріальні допомоги обов’язково профінансуємо усім мобілізованим заявникам. За перший квартал цього року  уже виплатили 680 тисяч гривень 34-м військовослужбовцям. Також за цей період із місцевого бюджету по 20 тисяч гривень отримали 6-ть військових зарахованих до проходження служби у Збройних силах України за контрактом".

Керуюча справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Герус акцентує увагу на спрощеному механізмі отримання одноразових виплат, у процес якого не потрібно залучати рідних чи інших довірених осіб.

"Мобілізована особа подає заяву у І-му відділенні Звенигородського  РТЦК та СП, - пояснює Герус. -  Комісаріат одразу формує пакет документів на матеріальну допомогу. Після того, як таку особу зарахують до військової частини, військовий чи військова отримують виплати на відкритий власний рахунок".

Коментарі