У СИГНАЇВЦІ ПРОЖИВАЄ ТРИ ПРИЙОМНІ СІМ’Ї

Нині на Черкащині проживає майже 207 тисяч дітей. Добре, коли дитина виховується у повній родині та має турботливих батьків. Але, на жаль, не до кожної дитини приходить щастя з її народженням. Є діти, які з різних причин не можуть виховуватися у своїй біологічній родині, це — діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. В області нараховується 2 362 дитини вказаної категорії. Завдяки системній роботі 2 128 дітей (91%) виховується сьогодні в сім’ях громадян, у нових родинах. Діти влаштовуються під опіку, передаються на виховання у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, але, безперечно, найкращим вирішенням долі посиротілої дитини є її усиновлення. Враховуючи суспільну значущість усиновлення в Україні, починаючи з 2008 року, 30 вересня відзначається День усиновлення. Саме в знак визнання високої місії усиновителів держава невипадково відзначає День усиновлення у православний день Віри, Надії і Любові.

На Шполянщині теж реалізується пріоритетне завдання — забезпечувати дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування можливість жити в повноцінних родинах. Так, за даними служби у справах дітей Шполянської райдержадміністрації, у Шполі є один будинок сімейного типу, прийомні сім’ї створені у Сигнаївці, Капустиному, Лебедині, троє діток усиновлено батьками в цьому році, на обліку перебуває 4 сім’ї кандидатів на усиновлення.

Саме напередодні Дня усиновлення, 25 вересня, начальник служби у справах дітей Шполянської райдержадміністрації Галина Григор’єва, провідний спеціаліст районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Федченко та сільський голова села Сигнаївка Сергій Ошовський відвідали прийомні родини, яких у Сигнаївці на даний час створено аж три. Подвійні привітання отримала родина Лоцманів, яка відзначала цього дня п’ятиріччя створення прийомної сім’ї. Четверо хлопчиків знайшли своє щастя у цій дружній і добрій родині, де завжди панує атмосфера любові і сімейного затишку. Даруючи справжню батьківську любов і турботу цим діткам, подружжя Галини і Олександра Лоцманів вважає себе щасливими людьми.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).