У Сигнаївці встановили меморіальну дошку на честь 22-річного воїна

У Сигнаївці відбулося відкриття меморіальної дошки на честь загиблого військового Валентина Кувіти. Її встановили на фасаді місцевого ліцею.

До присутніх звернувся в.о. міського голови Олег Кошовий, який висловив батькам співчуття, а також вдячність за сина. Далі слово мали староста Сигнаївського старостату Оксана Авер’янова, а після неї директор Сигнаївського ліцею Євгеній Бесараб. Вони наголосили, що пам’ятна дошка, яку нині відкривають, стане нагадуванням кожному про війну.

Чин освячення меморіальної дошки провів священник Православної церкви України отець Петро Блонський.

Кувіта Валентин Володимирович народився 12 серпня 2001 року. Загальну середню освіту здобув у Сигнаївському НВК. Упродовж навчання активно займався спортом, а також був учасником вокального ансамблю «Сини Гая» при філії с. Сигнаївка КЗ «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради ОТГ. Після закінчення ліцею вступив до ЧНУ ім. Б. Хмельницького на факультет «Економіка і підприємництво», але через рік навчання вирішив присвятити себе військовій справі.

У 2019-2021 роках пройшов строкову службу в лавах ЗСУ. Потім працював у Києві. Після початку повномасштабного вторгнення за першим викликом з’явився до територіального центру комплектування і з 8 вересня 2022 року став на захист свого народу. У свої 22 роки він був оператором взводу протитанкових керованих ракетних комплексів механізованого батальйону. Мав позивний «Кевін».

12 вересня 2023 року життя Валентина обірвалося під час виконання бойового завдання біля с. Роботине, Пологівського району, Запорізької області. Похований Герой у рідному селі Сигнаївка.

За інформацією Шполянської міської ради