Винних немає, і дошок теж

Повертаючись до надрукованого 

    — Так, «нафталін», вставай і пояснюй, де ж ті дошки для Кримківського НВК?

   У такому, звичному вже для всіх, тоні, реагуючи на публікацію «Шполяночки+» у №36 під назвою «Ні кози, ні квитанції…», спитав голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко у начальника відділу освіти, у справах сім’ї, молоді і спорту Павла Вербівського на понеділковій апаратній нараді з керівниками структурних підрозділів РДА та інших органів виконавчої влади.

    Нагадаємо, депутатами міської ради Шполянської ОТГ у липні поточного року було виділено кошти на придбання трьох нових сучасних крейдяних дошок для Кримківського НВК. Оскільки у 2017 році новостворена об’єднана громада ще функціонує за старою бюджетно-фінансовою системою, то гроші для цільового освоєння  довелося делегувати відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Але продовж липня-серпня товар для школи не був придбаний. Пояснюючи голові РДА причину затримки, пан начальник цього разу звернув на директора Кримківського НВК, буцімто, вона не підготувала документи. Але ж у директора й повноважень таких немає готувати документи на придбання товару! Цю роботу має здійснювати бухгалтерія відділу освіти. Хоча директором Кримківського НВК Наталією Зачепою пропозиції щодо вибору підприємства, в якому найвигідніші цінові  умови і якість товару, — було подано вчасно.

    Чому ж начальник відділу освіти не вплинув на пришвидшення процесу придбання необхідного до початку навчального року обладнання для сільської школи? Не раз він озвучував думку про намір замовити дошки на місцевій Шполянській меблевій фабриці, але й туди заявки, виявляється,  не зробив. Це підтвердив письмово директор згаданого підприємства у листі до редакції. Це вже не вперше шанований Павло Євгенович вводить в оману і вище начальство і громадсько-політичний актив. Ще у 2014 році, коли його звинувачували у відвертій афері з придбанням фарби для шкіл району за вдвічі підвищеними цінами, він на сесії районної ради звернув провину на приватного підприємця Володимира Пасєку, який, начебто, відмовився надати в борг фарбу за реальною на той час ціною. Обурений підприємець заперечив факт навіть самого звернення до нього. Але що з того? У пана Потапенка Павло Євгенович перебуває в шані, не раз він його називав талановитим менеджером. Напевно, за якісь окремі, ні для кого не відомі, заслуги.

     Та на кого б не кивали розпорядники коштів в цій ситуації, а досі омріяних дошок учнівсько-педагогічний колектив Кримківського НВК не отримав. Як там у пісні Висоцького? «Где деньги, Зин?» 

     Отака дивина: гроші є, пропозицій від різних фірм на теренах України — тьма, а от управлінської совісті у нашій райдержадміністрації бракує. Ні кози нема, ані квитанції, й спитати ні з кого.

     Одне тішить, що до 1 січня 2018 року залишається декілька місяців, коли міська рада громади сама буде наділена повноваженнями освоювати кошти для забезпечення освітянських закладів.  

Сергій ЗУБАТОВ