У тиждень шкільних бібліотек збагатили духовний світ

ПАТРІОТИЧНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Настав золотаво-багряний жовтень, а це означає, що на всі шкільні бібліотеки очікує чудова подія — Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Так, з 3 жовтня в Шполянській загальноосвітній школі І—ІІІ ступенів №5 розпочався Третій всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання — важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів», який проводиться з метою сприяння зростанню престижності читання, використанню виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів до прищеплення навичок читання.

Світлого дня Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначаються національні свята — День українського козацтва та День захисника України. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення. Козацтво — звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. Ми маємо знати й шанувати традиції, адже це означає знати свій народ. Знати, хто ми, чиїх батьків діти. Маємо знати своє минуле, щоб бути гідними майбутнього.

У Шполянській ЗОШ І—ІІІ ступенів №5 у рамках Всеукраїнського місячника бібліотек, завдяки творчій праці бібліотекаря Світлани Різник та класного керівника 7 класу Людмили Курінної було проведене свято до Дня захисника України «Духовні скарби українського народу». На святі зібралися ті, кому не байдуже, як далі будуть зберігатися і примножуватися наші прадавні традиції та звичаї, зокрема такі: у радості і в біді не залишатись байдужими, виливати свою душу, свій настрій на білому полотні — на рушнику, вишиванці, скатертині; випліскувати почуття радості, смутку, гумору, любові в милозвучних українських народних піснях; зберігати і примножувати те, що ми називаємо оберегами, символами добробуту й злагоди. Родина учнів 7 класу зустріла гостей запашним короваєм. Захід включав у себе виконання українських народних пісень, таночків. Усі присутні були в захваті від наповнених патріотизмом віршів, які звучали з вуст учнів.

По завершенні свята учнів та гостей привітала з прекрасним українським святом методист Шполянського методичного кабінету Лариса Кружиліна. На заході вирував позитивний та піднесений настрій, а присутні збагатились національно-патріотичним духом.

Бібліотекарем до цього заходу в школі проведено акцію «Подаруй книгу бібліотеці» та шкільний конкурс «Живи, книго!», літературно-інтелектуальний конкурс «Найрозумніший» між учнями 4—5 класів. Також поновлюються щотижневі книжкові виставки «Дружна сім’я — першоджерело людського буття!», «Квітуй, Шполянщино моя!», «Духовні скарби українців».

Сподіваємось, що проведені заходи допоможуть дітям підвищити інтерес до читання, прищепити звичку частіше звертатися до «джерела знань».

Лариса ЛІСОГОР, заступник директора школи з виховної роботи.