У Ярославському НВК відкрили меморіальну дошку загиблому воїну АТО Андрію Тихолозу

22 січня у Ярославському НВК відбулася подія, присвячена пам’яті загиблого героя, колишнього учня цього закладу. На фасаді школи, з ініціативи та за фінансової підтримки учнівського та трудового колективу, було встановлено та освячено пам’ятну меморіальну дошку, випускнику школи (1994 року), військовому у відставці, бортовому авіаційному інспектору Тихолозу Андрію Павловичу. Він героїчно загинув під час виконання завдань у зоні проведення АТО під Слов’янськом, коли сепаратисти збили український літак. За кілька годин до того його вертоліт мав вивезти військових з оточення. Під кулі потрапив і екіпаж. Бойовики обстріляли гвинтокрил. На борту всі вижили, крім Андрія. Без батька залишилось троє малолітніх дітей.

На подвір’ї школи вишикувалися схвильовані учні й учителі, прийшли жителі сіл Ярославка, Веселий Кут, Лип’янки, Нечаєвого та інших. На мітинг завітали батьки, сестра, однокласники загиблого героя, представники влади, громадськість. Сльози згорьованої матері змусили кожне серце пройнятися тією біллю від втрати найдорожчої людини. А ще — лютою ненавистю до окупанта — підступного, підлого, брехливого. Наші так звані брати-слов’яни прийшли на нашу землю не дружбу водити з нами. Вони прийшли нас вбивати і це повинні розуміти всі. Всі, хто хоче відстояти свою землю, свою державність. Реакція нашого народу на відверту підтримку російської сторони озброєних бойовиків-терористів, які продовжують скоювати нові жахливі злочини і намагаються поставити українців на коліна, — має бути адекватною. Смерть таких патріотів, цвіту нації, яким був Андрій Тихолоз, — занадто дорога ціна за нашу незалежність. І ми не повинні забути це ворогові!

Урочисте відкриття розпочалось із виконання Державного гімну України, хвилини мовчання за загиблим Героєм та вступного слова директора навчально-виховного комплексу Альони Лященко. Після хвилини мовчання право відкрити меморіальну дошку було надано рідній сестрі загиблого Андрія — Світлані Подолян.

Освячення пам’ятної дошки провів отець Іоан Келеман, настоятель Свято-Преображенського храму Української Православної Церкви Київського патріархату с.Лебедин. Звертаючись до присутніх, священнослужитель найперше подякував батькам та вчителям за те, що виростили й виховали такого сина й громадянина, який проявив найвищий подвиг жертовної любові до ближніх, до якої нас закликає Сам Спаситель.

Звернулися до громади і заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, сільські голови сіл Веселий Кут Тетяна Діденко та Ярославки Любов Еленгаупт, виконуючий обов’язки військового комісара Андрій Порхун, вчителька загиблого Андрія, яка ділилась своїми спогадами про нього, як про доброзичливого, щирого та сумлінного учня й товариша, який є зразковим прикладом і для теперішніх школярів.

Допоки ми живі — житиме пам'ять про наших героїв. Андрій з меморіальної дошки щодня зустрічатиме та проводжатиме поглядом учнів та нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя аби ми жили в мирній квітучій Україні.

ДОВІДКОВО. Тихолоз Андрій Павлович народився 1979 року в. Веселий Кут. З 1986—1994 роки навчався в Ярославському НВК І—ІІ ступенів. Після закінчення Антонівського НВК І—ІІІ ступенів навчався у Київському інституті військово-повітряних сил та Харківському інституті військово-повітряних сил.
До 2011 року служив у військовій частині А-1604 м. Херсона в оди-надцятій окремій бригаді. Був звіль-нений у зв’язку з виходом на пенсію. Працював у Київській авіакомпанії «Українські вертольоти» бортовим авіаційним інспектором. 28 березня 2014 року був направлений в зону АТО. Бортінженер вертольота Андрій Тихолоз пройшов миротворчі місії в Ліберії, Судані, Сьєрра-Леоне, а загинув у рідній Україні.

Ганна ШВЕЦЬ.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.