У Звенигородці відкриють культурний простір “Тарасова юрта”

Культурний простір «Тарасова юрта» на честь 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка відкриють сьогодні, 27 січня, о 13.00 у Звенигородці.

Про це пише Про Все.

Захід реалізується як частина міжнародного проєкту «Юрта незламності», ініційованого народним депутатом України, головою міжпарламентської групи дружби з Казахстаном Сергієм Нагорняком спільно із казахським меценатом Даулетом Нуржановим та казахською діаспорою в Україні.

«Тарасова юрта» на малій батьківщині Кобзаря символізує багатовіковий дружній зв’язок українців і казахів. Це — культурний простір, де охочі можуть ознайомитись із багатою культурою Казахстану, відвідати майстер-класи та різноманітні заходи. За потреби «Тарасова юрта» працюватиме як «пункт незламності».

Тараса Шевченка, великого сина Звенигородщини, знають по всій земній кулі, але особливу любов і шану він по праву здобув у Казахстані. Наш Кобзар, або, як його називають казахи, «Акин Таразі», протягом десяти років заслання створив величезну кількість віршів, повістей та картин, багато спілкувався із казахами, описував їх у поезіях і зображав на картинах, досліджував природу і культуру Казахстану.

У церемонії відкриття «Тарасової юрти» візьмуть участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. представники місцевих органів влади, народні депутати України, дипломати, представники казахської діаспори, дослідники творчості Тараса Шевченка.

За інформацією пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики

Коментарі