Учасник АТО, доброволець Сергій КОВАЛЬ: «ХОЧУ, ЩОБ ЛЮДИ РОЗУМІЛИ, КОМУ ВІДДАЮТЬ СВІЙ ГОЛОС»

Сергій КОВАЛЬ — сільський голова села Товмач, учасник АТО, доброволець, старший сержант добровольчого батальйону Національної гвардії імені генерала Кульчицького (позивний — ЛЮТИЙ), активний учасник Євромайдану та трагічних подій на вул. Інститутській 18-20 лютого 2014 року, непохитний борець за справедливість в українському суспільстві, незалежність України, утвердження національних цінностей у вільній державі. Таким знають Сергія Валентиновича у Товмачі, Шполі, серед його однодумців і побратимів, представників інтелігенції та патріотичного кола Шполянщини і Черкащини. Він — принциповий, відвертий, відважний. Не терпить блюзнірства, брехні, пристосуванства. А найбільше — ненависті до всього українського. Тільки ворожі елементи, які перебувають досі, після Революції Гідності, на владних посадах всіх рівнів є причиною того, що Україна чверть віку не може скинути з себе корупційного кліща, побороти всі схеми розкрадання бюджетних грошей та зайняти гідне місце серед передових країн світу.
Адже українці мають достойну родословну, їх коріння сягає ще дохристиянських цивілізацій. Так він вважає. Сергій Коваль торік балотувався до Верховної Ради України і зайняв третє місце серед всіх кандидатів по району, друге по Шполі і четверте по всьому округу. Кандидат від народу йшовзі своїми переконаннями в українську владу і отримав велику підтримку серед своїх земляків. Сьогодні Сергій Коваль знову планує зайняти посаду сільського голови села Товмач, де в нього і без прив’язки до партій є авторитет серед людей. Але він свідомо іде з новою політсилою — ВО «ЧЕРКАЩАНИ», одним із ініціаторів створення якої він став у липні цього року. Про аргументацію політичного вибору
йдеться у розмові кореспондента газети «Шполяночка+» з Сергієм КОВАЛЕМ:

— Сергію Валентиновичу, чому Ви, як безпартійна людина, обрали саме ВО «ЧЕРКАЩАНИ»?
— Мене часто запитують: чому я підтримую ВО «ЧЕРКАЩАНИ».
Що у мене є спільного з П.Мальчиком, В.Уманцем, С.Кравченком, з іншими «черкащанами». Так, ми всі різні, але нас об’єднало спільне і ключове бачення майбутнього нашої рідної Шполянщини і всієї України. ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — патріоти рідного краю, які НІКОЛИ не підтримували антиукраїнських ідей, вони засуджують агресію Москви, вони проти тотальної корупції в нашій державі. Серед нас є підприємці, представники великого і малого бізнесу, фермери, одноосібники, лікарі, педагоги, молодь. Ви всі бачили обличчя шполянських «черкащан» — я їх не ідеалізую, бо є й такі, котрі в силу обставин побували під тиском Партії регіонів. Люди зрозуміли свої помилки і зараз вони там, де є можливість присвятити себе і свій досвід, професіоналізм для розвитку Шполянського краю. Вони не в партії влади, вони створили власний проект. Це молоді, підприємливі, самодостатні господарники, які досягли успіху у бізнесі і на своїх робочих місцях продемонстрували владі і громаді реальну допомогу в соціальній сфері, здійснили велику кількість добрих справ для сіл і міста. І надалі вони вкладатимуть сили, енергію і ресурси в розвиток району.

Але виходить, що одні заробляють гроші, оплачують тисячі робочих місць, відраховують десятки мільйонів у місцевий бюджет, а у владних кріслах сидять «держиморди» вже по 20 років — ті самі, що розкрадають зароблені іншими гроші. До цього часу в нас є так званий і всім відомий «смотрящий», який ногами двері відкриває у райдержадміністрацію та райраду, грається депутатами, як ляльками, змушуючи їх робити те, що він придумав. Вони купляють фарбу для шкіл втричі дорожчу, безкарно рубають і продають дерева в посадках. І все це під прикриттям райради і райдержадміністрації. За організацію поїздок «тітушок» на антимайдан теж ці діячі не були притягнуті до відповідальності. І це після скількох смертей українських патріотів!!! Людей це дуже обурює! І весь цей антимайданівський збрід хоче отримати реванш: розбрелися по всіх партіях, забули, що вони зробили все, щоб розпочалася війна в Україні.

— А в яких же партіях зайняли місця ті, хто чинив спротив Євромайдану?
— Хочу, щоб земляки добре обдумали те, про що вестиму мову далі. Прикриваючись «радикальними Ляшками», «Батьківщинами», «укропами», «Солідарністю», Аграрною партією, «Опозиційним (окупаційним) блоком» і «Відродженням», — до влади знов рвуться ті, що думають тільки про власну кишеню, свій бізнес, про державну земельку. Головна їх мета — державне бездонне для них корито. Це ті, які в 2004, в 2010-му агітували за Януковича, а в 2013-2014 роках організували поїздки «тітушок» на столичний антимайдан, яйцеметання на нардепа від ВО «Свобода». Це ті, кому огидні всілякі сентименти з вшанування Небесної сотні, воїнів АТО, це ті, хто підтримує московську церкву, яка служить тільки Москві і Путіну!

Самі задумайтесь, хто такі «укропи»? Це воїни фронту, кіборги, мужні і безстрашні герої, які воюють з окупантом. Я особисто вже майже рік з ними служу в зоні АТО.

А хто в нашому шполянському «укропі»? Владислав Плосконос, який «відмазався» від мобілізації, після Майдану став радником Скорика, навіть не Скорика, бо він там нічого не вирішує. Він сидить з Павловим в одному кабінеті — з тим, хто до цього часу оспівує Путіна і є ревним прихильником банди Януковича. В «укроп» увійшов син Павлова, старий Ачкасов та всі депутати від Партії регіонів з 2006 року. «Регіонали» також склали основу Радикальної партії Ляшка — її очолив Дубина, який при Тулубові був першим замом голови Шполянської райдержадміністрації, вихваляв Януковича, немов Бога, Ляшенко, який зі своїм другом Лазаренком у 2004 році воювали за Януковича (за що і отримали…), у 2006 році стали великими «соціалістами». Їхня Соціалістична партія, завдяки прихильникам Олександра Мороза, отримала десяток депутатських місць у райраді. Мороз зрадив, то що ж робити далі? Як же відмовитись від державного корита? Вихід знайшли: із великих «соціалістів» ці горе-діячі перефарбувались у великих «радикальних ляшків». От із-за таких «друзів» ви повинні всі зрозуміти, як потрібно ставитись до самого Ляшка і чи варто віддавати його таким «друзям» голоси.

До речі, у цій когорті опинився і сам Павлов, колишній лідер СДПУ (о), а потім — Народної партії Литвина. Тепер він уже — радикальний Ляшко! Здуріти можна! Уявляємо Павлова з вилами! Якою ж це треба бути цинічною і безсовісною людиною — рветься до влади попри всі Революції! Але його совість не мучить, бо її в нього немає, як в його друга Лазаренка, який іде від «Опозиційного блоку», я б сказав — від окупаційного! Антидержавного і антиукраїнського зброду. Лазаренко відверто казав мені, що Нацгвардію треба розстріляти, а майданівців скоро будуть вішати на березах. До міської ради «окупаційний блок» веде «до світлого майбутнього» псевдопатріот Шандрук, який «рятував» Україну від московських буків, які, начебто, виготовляли на нашому заводі запасних частин. Він досі спить і бачить себе власником цього підприємства, і байдуже, що район через нього втратив 200 робочих місць і мільйони в бюджет. У зірковій корпорації партій від Лазаренка є ще Аграрна партія, від якої теж ідуть «унікальні» люди. Наклали вони своїх «крокодилячих яєць» і в «Солідарність». Куди дивилися Потапенко, Домчуки, Усик? Адже Брусліновський, Фоменко, Онищук, Береза — весь антимайдан іде від партії Президента. У моїй колишній «Батьківщині» також пройшли зміни — їх ряди теж поповнили регіонали — Колісник з дружиною у Капустиному, одна з доньок Ляшенка (інша — в «Опоблоці»!). Тепер ці люди стали «патріотами»! З керівником «Батьківщини» все зрозуміло — там така «демократія», як скаже «смотрящий». На першому плані — інтереси свого бізнесу, гроші, земля. Допомоги від нього ніхто ніколи не бачив.

Може про їхню допомогу не відомо широкому загалу?
— Та про яку допомогу йдеться? Я два дні тому був на зустрічах у Іскреному та Капустиному. Враження убивчі. Це чи не єдині села, де не відремонтовані дороги! Люди бояться Колісника в Капустиному. Бо якщо за нього не проголосують, погрожує забрати з млина двигуна і т.д. Селянам страшно брати в руки іншу агітацію, читають, щоб ніхто не бачив, розмовляють тихо, озираючись — щоб «цар» не почув! В Іскреному та ж ситуація: дороги немає не лише до села, а й біля господарства великих «комбінаторів». Люди добрі, це ж 21 століття, а не 1937-ий, підніміть голови, бо це ж ваша земля, ви їх найняли на своїх паях працювати! Сільського голову Остапчука показово зацькували, щоб усі боялися. Жалюгідна картина…

— То ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — це альтернатива тим, кого Ви вважаєте не гідними бути обраними?
— ВО «ЧЕРКАЩАНИ», виходить, — єдина політична сила, яка відверто протистоїть людям, які давно себе дискредитували антимайданівською позицією, але чіпляються за що-небудь, аби лишитися у владі. Всі «розклади» їм порушили ВО «ЧЕРКАЩАНИ», бо вони поставили за ціль зробити прозорими всі бюджетні потоки в нашому районі і не дати нікому грабувати його. Шполянський антимайдан розраховує на голоси тих, кому дуже подобаються Ляшко, Порошенко, Юлія Тимошенко чи справжній «УКРОП». Тобто, обдурити вкотре хочуть народ, як із Морозом обдурили колись.

— Не боїтеся помсти своїх опонентів?
— Не боюся, бо сказав правду. Нехай виходять зі мною один на один, я скажу у вічі кожному з них те саме. Після подій на кривавому Майдані і на фронті в зоні АТО, мене вже не залякати! Ці вороги повинні піти назавжди з політичного життя нашої громади. Вони повинні звільнити дорогу для чесних, порядних людей, здатних виправдовувати очікування людей. Хочу звернутися до всіх жителів Шполянщини: добре подумайте про свій вибір, щоб потім не довелося знову жалкувати. Як приклад — вибраний вами нардеп Геннадій Бобов, якого ніхто після виборів в районі не бачив. І не побачите до наступних виборів до ВРУ, коли він знову демонструватиме свої меценатські пориви і пропаде з поля вашого зору на 5 років. Саме через таких починаються війни і гинуть найкращі сини України! Тож голосуйте за тих, хто поряд з вами, до кого можна звернутися в будь-який час, як і спитати. Саме про це я говорив ще під час свого балотування до парламенту. Разом ми — сила! Разом переможемо!

Спілкувалася Наталія СТОРЧАК.
Фото Віктора КРАВЧЕНКА.

{jcomments off}