Учитель-поетеса з Лебедина взяла участь у фестивалі любовної лірики

Два роки тому, у світлий ювілейний день народження Тараса Шевченка, освітянська родина Шполянщини отримала радісну звістку — поетеса з села Лебедин, вчитель початкових класів Лебединського НВК №2 Ольга ТЕМНЕНКО за збірку «Ціна довіри» отримала районну премію імені Олекси Влизька та диплом лауреата, які їй вручили під час мітингу біля пам'ятника Великому Кобзареві.

24 роки поспіль навчає Ольга Василівна молодших школярів добру, людяності, честі, за які боровся Тарас Григорович. У 2006 році вийшла перша збірка поезій «Серце — не камінь», які хвилюють серця і душі багатьох читачів. На літпорталі «Проба пера» Ольга Василівна публікувала свої вірші, читала поезії інших авторів, а 15 червня цього року натрапила на оголошення поета Романа Бойчука з Івано-Франківська про те, що він із дружиною (теж поетесою) Олею Бреславською вирішили організувати перший Всеукраїнський фестиваль любовної лірики, еротичної поезії та авторської пісні «Мовою серця».

Добре обміркувавши ідею, Ольга Темненко подала заявку на участь у конкурсі в номінаціях «любовна лірика» та «авторська пісня про кохання», надіслала свої вірші і запис МР3 романсу «Ти напиши мені про зорі» (автор музики — директор сільського будинку культури Володимир Кононенко). Потім місяць усі чекали, поки журі зі 118 учасників з 21 області відібрало 18 конкурсантів у трьох номінаціях. За результати відбору пані Ольгу, яка обрала літературне прізвище Терен, запросили виступити на сцені НД «Просвіта» в Івано-Франківську зі своїми творами.

— Я давно мріяла побувати на батьківщині Івана Франка, тому з радістю прийняла це запрошення, — ділиться враженнями пані Ольга. — Дуже хотілося поспілкуватися з творчими людьми, повчитися художньої майстерності слова, почути твори конкурсантів та інших учасників. Коли ще трапиться така можливість? Тим паче, коли це конкурс аматорів, а не професіоналів. Такі ж самі люди, як і я, намагаються щось творити і популяризувати українське слово, пісню. Багато учасників за професією педагоги, музиканти. Мені дуже хотілося побачити зблизька чудові картини Наталії Бороденко та Галини Різниченко, фотороботи Руслана Трача, які було прорекламовано у «Фейсбуці» організаторами. Тому аура на фестивалі була надзвичайна! Поважне журі маститих творців слова, до складу якого входили Леся Мудрак, Тетяна Череп-Пероганич, Йордана Дранчук, Тетяна Белімова і відомий музикант Сергій Лазо (автор відомих пісень «Ти подобаєшся мені» та ін.). Шкода, що часу в мене було обмаль на екскурсію по місту! Хотілося ще й гори побачити… Бо я приїхала всього на один день. А програма фестивалю «Мовою серця» розрахована була на три дні. Презентації книг, круглий стіл-дискусія за творчістю Івана Франка, поетичні читання на «Острові кохання». Виступала під псевдонімом Ольга Терен.

Готувала декілька віршів і пісню, але виступи учасників затяглися до 18-ої години, тому скоротила виступ: читала вірш «Незбагненна душа романтика» і виконала романс. Там дуже привітні люди, красива архітектура, чисто, затишно, не гамірно, не хочеться нікуди поспішати... Оля та Роман зустрічали нас, як рідних. Потурбувалися про всіх, щоб було комфортно. Цікаво було познайомитися з колегами по творчості, обмінятися контактними даними, щоб продовжити спілкування, поринути в той незбагненний світ лірики, романтики. Привезла додому багато позитивних вражень, диплом учасника фестивалю і... справжню овечу бринзу.

Обіцяю, що вдосконалюватимуся, набуватиму досвіду і творитиму серцем! Кохання вам, добра і любові, освітяни Шполянщини!» — такими незабутніми враженнями збагатилася пам’ять талановитого педагога напередодні нового навчального року.

Ірина КАЛАНДИРЕЦЬ.