Учителі хімії здобули нові знання у виробничих підрозділах LNZ Group

НАГЛЯДНИЙ ДОСВІД

Семінар-практикум учителів хімії шполянських навчальних закладів відбувся нещодавно у формі екскурсії до Лебединського насіннєвого заводу.

— Викладання хімії не можна обмежувати лише відомостями з підручників і тим матеріалом, який учні отримують під час уроків. Велику допомогу як учителю, так і учневі можуть надати навчальні екскурсії на різні підприємства, які мають не тільки пізнавальне, а й виховне значення, підвищують кваліфікацію педагога,

— розповідає на сторінках сайту відділу освіти, сім’ї, молоді і спорту Шполянської райдержадміністрації методист методичного кабінету Галина САБАДАШ.

Вони дозволяють повніше пов'язувати навчальний матеріал з життям, більш емоційно викладати його, що сприяє кращому засвоєнню знань учнями. Безпосереднє спостереження під час екскурсій виробничих процесів дає можливість організувати виготовлення силами учнів наочних посібників з хімії: колекцій, схем, макетів, моделей, допомагає розвивати графічну грамотність школярів, вміння креслити схеми апаратів, ескізи моделей та інших. Важлива роль екскурсії в економічному вихованні учнів. Поїздки на об'єкти промислового виробництва розкривають економічну ефективність комплексної переробки, раціональне використання виробничих відходів, показати перспективні напрями подальшого вдосконалення технологій виробництва, забезпечення її технологічної гнучкості.

За словами наукового спеціаліста LNZ Group Анатолія Даценка, під час збору урожаю дослідженню підлягає кожний із 70-ти гібридів. Уже в лабораторних умовах гібриди проходять посилене дослідження за кількома основними показниками. Насіння перевіряється на вологість згідно з ДСТУ, чистоту та масу тисячі зернин, наявність битих та колотих зернин.

Начальник лабораторії LNZ Group Тетяна Єдин розповіла, що для цих досліджень відбирається 2—3 кілограми зерна кожного гібриду. У лабораторних умовах перевіряються й пошкоджені насінини на наявність хвороб, використання різноманітних протруювачів. LNZ Group має 10-річний досвід роботи з провідними міжнародними компаніями-селекціонерами — «Піонер», «Монсанто», «Сингента», «Лімагрейн», «Євраліс», «Заатбау», «Пробсдорфер», КВС.

— Ми вирішили співпрацювати з AgriLab задля економії коштів за рахунок оптимізації системи живлення та для збільшення рівня врожайності в результаті виконання рекомендацій. Дослідження розпочали із відбору зразків грунту. Їх аналіз показав, які саме добрива і в якому співвідношенні необхідно внести в землю для досягнення встановленого економічно доцільного рівня врожаю.

Як виявилось у ході досліджень, кількість сірки та азоту у ґрунті перевищує норму, натомість кількість цинку — замала. Таким чином, за рахунок того, що ми вносимо менше добрив, ми можемо економити кошти, — пояснив Анатолій Даценко.

Оглянувши виробничі підрозділи найпотужнішої на Шполянщині сучасної диверсифікованої агропромислової компанії LNZ Group, учителі отримали приємні враження від змістовної екскурсії.