Українців за перекази на картку можуть оштрафувати на 85 тис. грн

Male hands are keeping bank cards. Gold coins from one card are moving to another card. Money transfer. Business concept

Українці, які отримують оплату за свої послуги і товари на банківську картку фізособи, можуть заплатити штраф у розмірі 85 тис. грн. Крім того, за це можуть конфіскувати товар. Як зазначають юристи, чинна система обміну інформацією між банками і фіскалами не дозволяє ефективно визначати порушників, хоча за законом приймати оплату на особисту картку дійсно заборонено.

«Такі розрахунки проводяться з грубими порушеннями податкового законодавства, продавці отримують невраховані доходи, не платять певні податки, збори і обов'язкові платежі», – пояснили в Державній податковій службі.

Як пояснив керівний партнер Interlegum Олександр Маленко в коментарі UBR, деяких українців, які приймають оплату на картку, знайти практично неможливо. Наприклад, репетиторів або деяких самозайнятих. «Їх взагалі неможливо знайти», – впевнений юрист.

«Обслуговувальні банки не зобов'язані повідомляти ДПС про відкриття особою карткового банківського рахунку. За таких обставин і сам факт наявності в конкретної особи карткового рахунку, і будь-які банківські операції через нього недоступні для фіскальних органів, що і дозволяє уникати сплати податків і взагалі уваги податків», – зазначив він.

Зазначимо, за правилами всі українці, які займаються підприємницькою діяльністю, повинні оформитися як фізособи-підприємці. При цьому, залежно від оборотів, відрізняється і ставка єдиного податку. Простежити оберти тих українців, які приймають оплату на особисту картку, практично неможливо.

Правда, за новими правилами перевіряти перекази можуть самі банки в межах фінансового моніторингу. Підозрілі операції можуть блокувати.