Україна погодила «формулу Штайнмаєра»

Делегація України 1 жовтня погодила «формулу Штайнмаєра» під час зустрічі Контактної групи у Мінську. Про це під час брифінгу увечері цього ж дня заявив президент України Володимир Зеленський.

За словами президента, «формула Штайнмаєра» повинна бути імплементована в новий закон про особливий статус, якого ще немає.

- Йдеться про місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях. Коли там будуть вибори, вони вже будуть не окупованими. Ми розуміємо це. Ми зовсім не говоримо про структуру цих виборів. Але ми розуміємо, якщо ми хочемо, щоб вибори пройшли згідно з законодавством України, то ми розуміємо, що не може бути ані кулеметів, кордон повинен бути наш, — уточнив він.

«Формула Штайнмайєра» — це запропонований 2016 року тодішнім головою міністерства зовнішніх справ Франк-Вальтер Штайнмайєром варіант реалізації Мінських угод, головним пунктом якої є надання «особливого статусу Донбасу через чесні, демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ». При цьому текст домовленостей так і не було оприлюднено.

Разом з тим фахівці вважають, що ця формула фактично є визнанням поразки у конфлікті з Росією, оскільки в рамках цієї формули набирають чинності окремі положення Закону про особливий порядок місцевого самоворядування на Донбасі, а це: амністія учасникам збройних формувань Л/ДНР та сепаратистам, право на мовне самовизначення, представництво в центральних органах влади України, соціально – економічна підтримка Донбасу, створення власної міліції.