Україна у пітьмі. У містах немає світла по шість годин

По всій країні через економію електрики закриваються кафе, а громадський транспорт зупиняє рух.

У всіх областях України з 1 грудня ввели графіки відключень електрики. Зокрема, вчора в Чернігові не було світла близько трьох, а в Хмельницькому близько шести годин. Про це Корреспондент.net повідомили місцеві жителі.

За словами хмельничан, під час відключень світло зникає і в будинках, магазинах, і в дитячих садках.

"Дуже дивно, у нас в день дві години є електрика, потім дві години її немає, потім знову. Включили її нормально тільки о 18.30. Але в деяких будинках світла не було і ввечері після 22.00 і вночі", - сказала місцева мешканка Тетяна.

Полтавчанин Микола також повідомив Корреспондент.net, що вчора в місті кілька разів без попередження відключали електрику. Але найнеприємніше, за його словами, те що через це в "годину пік", коли люди поверталися додому, зупинилися тролейбуси. Городяни повинні були залишити їх і добиратися додому або пішки, або ловити маршрутки.

У Харкові вже другий день поспіль відключають електрику рівно о 9.00 ранку. Як повідомляють місцеві жителі, світла немає і у великих бізнес-центрах, і в McDonald's на Московському проспекті. За словами місцевих жителів, їх уже попередили, що відключення будуть як мінімум до 15 грудня.

Жителі Тернопільської області скаржаться, що віялові відключення відбуваються не за графіком.

"У нас вчора ввечері, коли всі прийшли з роботи, відключили світло на три години. Сьогодні вже немає електрики з 11 години. У мене питання: для чого взагалі графік складати", - сказала тернополянка Галина.

Водночас жителі Яготинського району Київської області повідомили, що у них 1 грудня електрику відключали рівно на дві години: з 9.00 до 10.00 ранку і 17.00 до 18.00 вечора, але також без попередження.

Також електрики не було у Закарпатській, Сумській, Волинській та інших областях.

Як повідомлялося, національна енергетична компанія Укренерго ввела з 1 грудня 2014 року графіки аварійних відключень електрики в усіх областях. Такі заходи прийняті для забезпечення життєздатності та надійної роботи об'єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між споживанням і виробництвом, зазначили у відомстві.

У свою чергу в прес-службі Укренерго підтвердили дану інформацію. У компанії наголосили, що дисбаланс між виробництвом і споживанням електроенергії стався, зокрема, через аварійне відключення енергоблоку №3 на Запорізькій АЕС 28 листопада о 19:24. Також причинами є низькі запаси вугілля на складах теплоелектростанцій, нестача гідроресурсів, збільшення споживання через похолодання. 

Джерело: Корреспондент.net