Україна відзначає 100-річчя Української революції

Як відомо, 2017 рік проголошено в Україні Роком Української революції 1917—1921 років. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко, яким передбачено цілий комплекс заходів із вшанування пам’яті подій початку ХХ століття. Зокрема, плануєть-ся встановлення пам’ятників і пам’ятних знаків, проведення тематичних виставок архівних документів, речових пам’яток і фотоматеріалів, а також оновлення діючих експозицій музеїв, публікація наукових праць, збірок документів і матеріалів, енциклопедичних, довідкових та інших видань, присвячених 100-річчю подій Української революції 1917—1921 років.

Президент України доручив вжити заходів із метою завершення проектування та спорудження в столиці монумента Соборності України та його урочистого відкриття до 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки 22 січня 2019 року. Також має бути опрацьоване питання віднесення території урочища Аскольдова могила у Києві до заповідної території. У Черкаській області на території філії «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» облаштують місця, пов’язані з подіями 1917—1921 років.

Окрім того, буде знято документальні фільми, які транслюватимуть на загальнонаціональних та регіональних телеканалах. Відповідні інформаційні матеріали про роль Української революції 1917—1921 років у європейській та світовій історії розповсюджуватимуться за кордоном.

«Ця робота є дуже важливою в питанні національної безпеки України. Це протистояння міфам, які поширює агресор, міфам «русскава міра» про те, що нібито Україна постала з уламків Радянського Союзу, що нібито Сталін об’єднав її в сучасних кордонах», — вважає Глава Адміністрації президента України Ростислав Павленко. А голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович зазначив, що боротьба українців за свою незалежність впродовж всього ХХ століття була одним із вирішальних чинників, який поставив крапку в існуванні СРСР у 1991 році. 

На сторінках «Шполяночки+» впродовж 2017 року запроваджується тематична рубрика, присвячена цій знаковій даті, в якій автори детальніше висвітлюватимуть історичні події та постаті Української революції 1917—1921 років.