Дивовижне авторалі в Антонівці

Позаминулої суботи, яка видалася дощовою і похмурою, в Антонівці було гаряче від емоцій і захопливо цікаво — там відбулася незвичайна для нашої місцевості подія. За селом, на території забутого кар’єру, автолюбителі влаштували незвичайні перегони — авторалі на подолання бар’єрів. Тож дощ і багнюка стали при нагоді цьому видовищу, бо додали справжнього азарту водіям, які змагалися за першість у спритності під час найскладніших пригод. У змаганнях взяли участь 15 екіпажів, які очолювали любителі цього захоплення із Кіровоградщини, Шполи та Черкас.

Ініціатором та організатором антонівського авторалі став приватний підприємець зі Шполи, автоелектрик за професією Борис Панченко. У місті він проживає з дружиною, сином, донькою та батьками у побудованому власноруч будинку. А родом пан Борис із Антонівки — там закінчив у 2001 році середню школу, здобув професію, пішов служити до лав ЗСУ, залишившись за контрактом ще на три роки у військах МВС у Автономній Республіці Крим. Там знайшов свою долю — дружину Гульміру, переїхали жити до Шполи. Здобута професія стала в основі його підприємницької діяльності — нині Борис ремонтує на замовлення автомобілі. А поряд із цим плекає надію створити плацдарм для проведення захоплливого заходу — змагання на позашляховиках. Діти Бориса і Гульміри теж небайдужі до автотехніки — у своєму малолітньому віці син Арсеній вже знає будову автомобіля, ще й кермом володіє, навіть допомагає татові у ремонтах.

Торік подружжя Панченків побували у Смілі на щорічних перегонах позашляховиків під назвою «Сміла-трофі». Загорілися думкою про те, щоб і на Шполянщині організувати подібний захід. Вирішили оглянути місце, де можливо його провести і, звісно ж, поїхали у рідну Антонівку. Звернулися до сільського голови Олега Годлевського за погодженням провести перегони на околиці села. І це їм вдалося — подивитися на незвичайне шоу прийшли близько ста жителів Антонівки та гостей із інших міст та сіл. Лише три автомобіля зуміли пройти усі бар’єри на своєму шляху і успішно дістатися фінішу. Першим з них прибув ініціатор змагань — Борис Панченко. Завершальною частиною антонівського ралі були різноманітні розваги — урочисте вручення кубків і грамот переможцям, польова кухня, жива музика у виконанні художнього керівника Антонівського сільського будинку культури Олександра Коваля, спілкування учасників цього неординарного клубу за інтересами.

— У моєму стремлінні підійняти своє хобі на вищий рівень мені допомагають друзі-однодумці — шполяни Сергій Погасій, Олександр Кавун, Руслан Панченко, Євген Задорожній із Журавки, Віктор Руденко із Черкас, — розповів «Шполяночці+» пан Борис. — Вважаю, що свято позашляховиків ми провели вдало і надалі мріємо зробити його традиційним. Для цього ми шукаємо небайдужих і зацікавлених спонсорів, професійних організаторів, адже багато роботи потрібно здійснювати в частині різної документації, щоб вийти на належний рівень.

Звертатимемося до керівництва району за підтримкою. Можливо, є в нашому районі люди, які готові допомагати не заради прибутку, а для задоволення від чудового дозвілля. Сподіваюся, що наша команда зміцниться і ми покажемо, як потрібно боротися з перешкодами, виходячи переможцями!

Наталія ДАВИДЕНКО. Фото Михайла ПИЛИПЕНКА.