Український експерт-політолог Олександр ПАЛІЙ: «Незважаючи на великі витрати, проект «Стіна» варто реалізувати»

На думку Олександра Палія людське життя вартує більше, ніж будь-які бюджетні витрати.

Український експерт-політолог Олександр Палій у коментарі УНН розповів про значення проекту облаштування державного кордону «Стіна». На його думку, витрати у 500 млн. гривень невелика сума порівняно з функцією, яку цей проект має виконувати.

Експерт вважає, що стіна виконуватиме швидше військову ніж політичну роль. «Як ми бачимо у ситуації навколо Маріуполя, усі технічні споруди працюють, вони є реальною перешкодою для вторгнення. Тому, я вважаю, що цей проект варто реалізовувати, навіть якщо це коштуватиме великих грошей. Люди розуміють, що краще кілька місяців попрацювати, ніж загинути від ворожого військового втручання. Жодні витрати не вартують безпеки і життя наших громадян, тим більше зараз на стіну витратили лише 7 мільйонів. Звичайно, пізніше будуть виділені сотні мільйонів, але це теж небагато порівняно з функцією, яку цей проект має виконувати», — сказав він.

На думку фахівця, Ізраїль відмежувався під палестинської території стіною при значно меншій військовій загрозі, тому Україні насправді варто реалізовувати проект укріплення східного кордону.

«В Ізраїлі збудували стіну, відмежувались від палестинських територій, хоча загрози танкових атак не було. Лише можливість проникнення на територію держави окремих терористів і тим не менше вони це зробили, тому, безумовно, для України це потрібно», — підкреслив експерт.

Стосовно політичного значення, на думку О.Палія, — воно швидше символічне, спрямоване на розуміння, що в держави є нормальний кордон, а не прохідний двір. А Європейський Союз виділяє кошти лише на нормальне облаштування, в перспективі, власного кордону. Вони не хочуть, щоб до них з Росії, з Афганістану наприклад, приїздили люди з гранатометами чи наркотиками.

Велика увага політиків до «Стіни», на думку фахівця, пояснюється передвиборчою кампанією. Їхні заяви про відмивання грошей у процесі реалізації проекту не мають реального змісту. «На побудову стіни пішли ще поки досить незначні зусилля. У нас люблять кричати про відмивання грошей особливо ті, хто їх відмиває. Зараз, у контексті передвиборчої компанії, це просто шум та піар. Поки на стіну витрачено 7 мільйонів гривень — це взагалі ніщо, поки немає чого відмивати», — сказав експерт.

Нагадаємо, що 16 жовтня, міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак повідомив, що на реалізацію проекту «Стіна» станом на сьогодні витрачено 7 млн. грн. із Державного бюджету України. Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна реалізує проект «Стіна» впродовж трьох років і отримає на нього міжнародну допомогу в розмірі 500 млн. грн..

ДЖЕРЕЛО:unn.com.ua