Український народ — це таки не уявна спільнота

18 лютого 2016 року у Васильківському НВК об'єднали вшанування двох болючих історичних подій. Учні 10 класу разом з класним керівником провели урок мужності, присвячений грізним рокам Афганської війни та другій річниці Майдану Незалежності в Києві. На захід запросили воїнів-афганців Миколу Солов'я та Володимира Титаренка.

У житті колишніх військових, які пройшли дорогами Афганістану, навіки залишиться дата 15 лютого — день пам'яті про чужу і жорстоку війну. Афганістан — це мужність воїнів, це вірність солдатській дружбі, взаємовиручка і взаємодопомога…

Саме 15 лютого минає 27 років від того часу, коли Радянські війська були виведені з гарячих точок Афганістану. Зокрема, цю війну пройшли 8 жителів Василькова: Володимир Титаренко, Микола Соловей, Василь Баланюк, Микола Бондаренко, Олег Кавун, Василь Фуркало та нині покійні Анатолій Лихенко та Сергій Запорожець.

На цій зустрічі з учнівською молоддю побували Микола Соловей та Володимир Титаренко, які поділилися своїми спогадами з дітьми.

Саме в ці дні минула друга річниця жахливих подій на Майдані Незалежності у Києві. Ведучі зазначили, що український народ — це таки не уявна спільнота, бо ми можемо бути єдині не лише ментально. Майдан відкрив серця мільйонів українців для Нової України. Ми зуміли втримати державу у постреволюційному сум'ятті, проголосували за нового Президента, обрали парламент без комуністів, ратифікували Угоду про асоціацію з ЄС, відстоюємо державність в неоголошеній війні з російським окупантом та паралельно плануємо реформи. На фоні документального фільму згадували події дворічної давності. І слід завжди пам'ятати, якою надвисокою була ціна цієї перемоги — більше ста життів, декілька тисяч поранених! Вічна пам'ять Героям! Герої не вмирають!

Всіх полеглих воїнів пом'янули під звуки метронома хвилиною мовчання та запалили свічу пам'яті. А також прозвучала пісня І. Федишин «Прошу у неба» у виконанні Альони Рукавець. По закінченню всі присутні виконали Гімн України.

Людмила ШПОНЬКА, сільський бібліотекар.