Український солдат очима дітей

Таку назву отримала виставка дитячих малюнків та листів, підготовлена і відкрита в одній із кімнат районного краєзнавчого музею у День українського добровольця.

Згідно з рішенням Верховної Ради, відтепер цей день щороку відзначатиметься 14 березня. У березні 2014 року, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави, добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях. Із лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон  Національної гвардії і розпочався його бойовий шлях.

Усі, кому одними з перших довелося побувати в найгарячіших точках Сходу, відверто зізнаються, що великим стимулом, вагомою підтримкою були для них листи із дому. Ще приємніше було отримували такі вісточки від незнайомих людей, а тим паче – дітей, які щиро бажали солдатам повертатися додому живими.

— Ці невеличкі листи зігрівали душу і нагадували нам рідний дім,- зазначив присутній на відкритті виставки голова районної ветеранської організації воїнів АТО Віктор Савчук.

Тож присутні на заході мали змогу перечитати всі щирі і теплі дитячі листи, переглянути й малюнки. Їх надали музею шполянські воїни, які вже повернулися додому. Виставка діятиме впродовж чотирьох днів, із нею зможуть ознайомитися всі шполяни.

Лариса БАЧИНСЬКА