Українці, яким надали субсидії, збільшують споживання газу

Українці, які отримують субсидії, не тільки не економлять природний газ, а й збільшують споживання дорогого енергоресурсу. Про це заявила керівник прес-служби у ТОВ «Житомиргаззбут» Олена Мічуріна, пише «Житомирська хвиля». «В області близько 40% субсидіантів нарощують витрати газу, аби в подальшому держава не зменшила розмір допомоги, — розповідає експерт.

— При цьому більшість одержувачів субсидій зовсім перестали платити за газ і навіть не вносять обов’язковий платіж», — зазначила Мічуріна. За її словами, мотивацію до економії газу знищив затверджений Міністерством соцполітики порядок розрахунку субсидій відповідно до соціальних норм, які виявилися в кілька разів більшими фактичного споживання газу домогосподарствами України. «Методологічні помилки призвели до того, що одному домогосподарству, яке в середньому споживає 184 куб. м газу на місяць, органи соціального захисту нараховували субсидії, які в півтора-два рази перевищують потреби, — пояснює фахівець.

Згідно з даними Мінфіну, на початок травня органи соціального захисту населення нарахували клієнтам газопостачальних компаній країни субсидій і пільг на 18,1 млрд. гривень більше фактичної вартості спожитого ними газу.

Таким чином, оплата за газ по субсидіях і пільгах вже майже на 41% перевищила вартість спожитого газу по всій групі споживачів з категорії «населення».

На думку експертів, ситуацію врятує запровадження адресної монетизованої системи соціального захисту громадян.