Українців попередили про нове подорожчання електроенергії

   Чергове подорожчання електроенергії може статися вже у вересні поточного року. Про це в коментарі ГолосUA повідомив експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

   «Електроенергія може подорожчати вже з початком наступного кварталу, а ось наскільки поки не скажу. Тобто, ціна буде постійно підніматися, поки тариф не стане економічно обгрунтованим. Є план, відповідно до якого тарифи на електроенергію та інші енергоносії будуть підніматися до економічно обґрунтованого рівня.

   На даний момент за версією регулятора, ми економічно обґрунтованого рівня вони ще не досягли. Тому електроенергія дорожчатиме точно так же, як всі інші енергоносії. Причиною цього є формування всіх тарифів по схемі витрати компаній плюс дохід. Але витрати компаній постійно зростають. Наприклад, через подорожчання комплектуючих або збільшення витрат на транспортування. До тих пір поки будуть звалюють витрати компаній, буде рости тариф на електроенергію », - сказав Д. Марунич.

   Експерт зазначив, що на ринку електричної і теплової генерації назріло безліч конфліктів через неможливість розрахуватися за взаємними боргами.

   «Дані борги постійно зростають і хоча був прийнятий закон про реструктуризацію цих боргів, поки для цього не запропоновано жодних інструментів. Тому між тими чи іншими компаніями може виникнути безліч конфліктів », - уточнив Д. Марунич.