Як повідомляють у музеї Івана Гончара, сьогодні, 27 січня, в цьому закладі відкриється виставка до 106-ої річниці від дня народження засновника музею — нашого видатного земляка родом із села Лип’янка.
На виставці представлені роботи Івана Гончара, що репрезентують подорожі митця рідним краєм, власне, вони створені в результаті цих подорожей, або ж безпосередньо під час них. Географія експедицій відображена у назвах робіт — це вся Україна: від Києва і його передмістя до найвіддаленіших куточків, означених високими проявами народного генія, зокрема в сакральній архітектурі, в гармонійному поєднанні з унікальними особливостями ландшафту кожного зображуваного місця.
Етюди виконані в техніці акварелі та гуашного чи темперного живопису на папері. Всі представлені роботи є складовою частиною альбому «Пам’ятки України», який нараховує близько 120 одиниць і над яким Іван Гончар працював майже до останніх днів. Їх створено з кінця 1950-их — і впродовж 1970-их років. Акварелі написані з натури, а ось живопис гуашшю та темперою має ознаки «кабінетної» творчості: він творився на основі польових начерків і замальовок.
Кожен аркуш має назву населеного пункту (вгорі) та короткий опис зображуваного (внизу), виконані авторським шрифтом із зазначенням дати (року) виконання роботи. Це додає документалізму та історичної цінності цим роботам, ні в жодному разі не применшуючи їх художньої ваги.