Уперше «Ігри Нескорених» пройшли у Черкасах

27 червня у Черкасах відбулися Всеукраїнські «Ігри Нескорених», які вперше за всі роки проведення змагань відбулися не в столиці України. Участь в Іграх взяли понад 130 учасників, серед яких ветерани та військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонної служби України, поліції, СБУ, а також добровольчих формувань. 

Змагання проходили на «Черкаси-Арені» (центральний стадіон) і на набережній Дніпра – з велоспорту.

Національна координаторка "Ігор Нескорених" Оксана Горбач розповідає, що місто прийняло "нескорених" краще, аніж столиця.

– Тут зовсім інше ставлення до людей. Все інакше, відрізняється від Києва. І це чудово! Тим паче з Черкас та регіону сьогодні найбільше учасників. І це ще раз доводить, що проводити національні ігри не в столиці – хороша ідея. Бо ветерани думають, що їхати у Київ, шукати там локації – це задовго, важко, дуже незручно для них. А коли "Ігри" приїжджають у їхнє місто – це лише на краще – й змаганням, і учасникам, – каже Оксана Горбач.

Вона вважає, що приклад учасників змагань надихне інших, які поки що не спробували себе в спорті й не відчули смаку перемог. Їм ще належить дізнатися, що спорт допомагає повернутися до життя.

Змагалися ветерани у таких дисциплінах: легка атлетика (біг 100 м, біг 400 м, біг 1500 м), штовхання ядра, метання диску, пауерліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв), веслування на тренажерах (витривалість 4 хв.) та велоспорт (на шосе, 5 км).

Міжнародні «Ігри Нескорених» заснував онук британської королеви принц Гаррі. У них беруть участь поранені військовослужбовці та пов'язані з ними ветерани у таких видах спорту, як баскетбол на візках, волейбол сидячи і веслування в залі. Перші «Ігри Нескорених» відбулися 2014 року в Олімпійському парку королеви Єлизавети у Лондоні. Україна приєдналася до змагань у 2017 році. Тоді наші спортсмени змагалися в канадському Торонто.