УПЕРШЕ НА ШПОЛЯНЩИНІ ВІДКРИТО ЛІТНІЙ МОВНИЙ ТАБІР

Міністерство освіти і науки України на початку 2015 року зініціювало великий загальнонаціональний проект літніх мовних таборів. Його мета — підвищити рівень володіння англійською мовою серед учнів країни, зацікавити дітей, започаткувати моду на вивчення іноземних мов в Україні.

Ініціативу створення літніх мовних таборів швидко підтримали як учні, педагоги, так і батьки з окремих шкіл району, та погодилася реалізувати протягом 14 днів червня у стінах свого навчального закладу адміністрація Шполянського НВК «ЗОШ І—ІІІ ступенів №2- ліцей», який очолює директорноватор Іван Каракаш. Так, 2 червня літній табір з 50-ти учнів, які побажали отримати захоплюючу мовну практику, на практиці скористатися здобутими впродовж навчального року знаннями, а також відчути неповторні враження від спілкування лише англійською мовою, розпочав свою роботу. Чотири загони «TEAM», «SMILE», «CRAZY PINK», «STARS» працюють у проекті «Discover Great Britain» під девізом «SLC-sing, learn, create».

Режим роботи табору охоплює традиційні відпочинкові етапи: харчування, прогулянки, заняття, екскурсії, квести, майстеркласи, релакс, діалоги. Програма побудована так, щоб дитина спочатку змогла здобути цікаві враження, а потім їх відтворити, обговорити, застосувати. Виявляється, що навіть за 2—3 тижні можна досягти хорошого результату і не лише через навчання, а переважно завдяки подоланню мовного бар’єру.

Окрім учнів з міських шкіл, 15 школярів Лозуватської ЗОШ І—ІІІ ступенів матимуть можливість спілкування з носієм мови — волонтером Паолою Озборн зі США, яка три роки тому вже працювала з дітьми цієї школи.

Організатори табору сподіваються, що його відвідувачі стануть більш творчими, вільними у спілкуванні, отримають мотивацію для подальшого вдосконалення англійської мови.

Тамара КРАВЧЕНКО, методист районного методичного кабінету.