Уряд визначив категорії, які переведуть на накопичувальні пенсії

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наполягає на тому, щоб восени 2021 року було прийнято проект документа про накопичувальне пенсійне забезпечення. Йдеться про законопроект стосовно пенсійного страхування завдяки якому пенсіонери будуть отримувати до 7 000 гривен на місяць.

Зазначається, якщо восени 2021 року буде прийнятий відповідний законопроект, то у 2022-му році в Україні запустять перший етап впровадження накопичувальної пенсії.

Першою категорією громадян, які будуть здійснювати відрахування на безбідну старість, стануть бюджетники. Далі, за результатами пілотного проекту будуть проведені необхідні корективи і вже з 2023 року «‎пенсійний експеримент»‎ поширять на всіх громадян держави. Даний документ був розроблений Мінсоцполітики. У свою чергу глава відомства заявила, що в найближчі роки в Україні пенсії можна буде рекордно підвищити.

«Середня пенсія зросте з 3,5 тисячі до 7 тисяч. Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, будуть переходити у спадок. Добре, якщо у людини з’явиться можливість мати альтернативні джерела отримання пенсійних виплат»‎, — розповіла міністр соціальної політики.

У пілотному проекті пропонується задіяти соціальних працівників, військових, вчителів лікарів, інших представників бюджетної сфери, яких першими переведуть на систему накопичувальних пенсій. З їх заробітних плат щомісяця відраховуватимуть по 2% в новий фонд.