Уряд змінив порядок розрахунків за газ на початку опалювального сезону

Кабінет міністрів вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. Постанова розділяє борги ТЕЦ перед "Нафтогазом" за спожитий газ для виробництва тепла та електроенергії, пише "РБК".

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 21 жовтня 2020 року. Постанова прийнята з доопрацюванням у дводенний термін.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко висловив незгоду з основним пунктом постанови. За його словами, "це призведе до зниження рівня розрахунків за природний газ для виробництва електроенергії і стане причиною звернень НАК "Нафтогаз України" за компенсацією витрат за рахунок державного бюджету".

Згідно з постановою, показники розрахунків ТЕЦ за газ для виробництва тепла і електроенергії з НАК "Нафтогаз України" будуть розраховуватися окремо.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту постанови, діючі норми не дають "Нафтогазу" можливості встановлювати ліміти газу і ставлять під загрозу опалювальний сезон в окремих містах.

У документі зазначається, що за інформацією НАК "Нафтогаз України", з 30 підприємств ТЕЦ та 5 генеруючих компаній, яким "Нафтогаз" поставив природний газ для виробництва електроенергії, 25 мають значну заборгованість.

Згідно з постановою, "Нафтогаз" має право постачати газ у разі досягнення станом на 23 число місяця, що передує місяцю, рівня розрахунків виробника теплової енергії, що використовується для виробництва теплової енергії не нижче 90%, а для виробника теплової енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна і який використовує природний газ для виробництва теплової та електричної енергії, не нижче 60%.