Урожай виростили, а зібрати не можуть: черкаським аграріям не вистачає пального

Одне з черкаських сільськогосподарських овочевих підприємств може втратити вирощений урожай через відсутність пального. Без нього трактори не можуть обробити землю чи зібрати врожай. Єдиним виходом є створення спеціальних умов для аграріїв, аби жителі області не залишилися без овочів, розповів Суспільному агроном Руслан Величко.

На полі сільгосппідприємства молода капуста саме достигла, розказала жителька мікрорайону і волонтерка Анна Ніколаєнко. За її словами, не один рік співпрацює з підприємством, домовляється про безплатні овочі для переселенців та малозабезпечених.

Цього року капуста особливо гарна, розповів агроном черкаського фермерського господарства Руслан Величко. Втім, за його словами, нині складно дістати вдосталь пального.

"Ситуація склалася катастрофічна. Ми використали весь свій бюджет на те, щоб проплатити за пальне. І через дуже великі черги ми не зможемо відправити трактори по місту його шукати, щоб заправити. Дають по 20 літрів, а для трактора 20 літрів – це тільки, щоб з’їздити туди", – прокоментував Руслан Величко.

За словами фермера, на 50 гектарах росте все, що потрібно для борщу і не лише:

"Тут і буряки, цибуля, морква. Першою серед ягід достигає полуниця. Втім, тепер все це може і не потрапити до споживачів. Якщо і надалі буде така ситуація, ми просто зупинимося: не зможемо ні обробити, ні зібрати, ні внести добрива. Все почне пропадати. З магазину до нас по продукцію не приїдуть, і відвезти ми не можемо, бо в нас немає пального", – пояснив Руслан Величко.

За словами тракториста Віктора Івановича, через різне дизельне пальне ламається техніка. Втім, найбільше шкодує пів року згаяної праці.

"Така ситуація склалася: день їздиш, день стоїш, і на полі все пропадає. А я радий би все зібрати", – пояснив тракторист.

Начальник ОВА Ігор Табурець розповів, що нині черкаським аграріям треба 12 тисяч тонн дизельного пального.

"Ми склали заявки й передали до міністерства аграрної політики та міністерства енергетики. Я сподіваюся, що їх належно розглянуть, бо на рівні держави вживається максимум заходів для того, щоб постачання це відбулося", – прокоментував ситуацію Ігор Табурець.

За його словами, найближчим часом питання з пальним для аграріїв вирішуватимуть.