Уряд та Дубневич наполягають на створенні Дорожнього фонду

Кабінет міністрів України вважає розбудову українських доріг одним із найпріоритетніших напрямків 2017 року. Про це на засіданні погоджувальної ради ВР у понеділок заявила віце-прем'єр міністр Іванна Климпуш-Цинзадзе. Під час розгляду питання внесення до порядку денного законопроекту вона висловила прохання від уряду підтримати законопроекти №4014А та 4015А щодо створення Державного дорожнього фонду. Голова транспортного Комітету ВР і співавтор законопроектів Ярослав Дубневич також закликав депутатів прийняти їх в першому читанні поточного тижня.

«Ці законопроекти дають можливість збільшити фінансування наших автомобільних доріг. І наголошую, що в проекті Державного бюджету-2017 вже закладена норма щодо фінансування через спеціальний Дорожній фонд. Неприйняття цих законопроектів веде до стримування й колапсу в частині фінансування доріг по всій Україні», — попередив Ярослав Дубневич.

Він також висловив занепокоєння тим, що в проекті Держбюджету передбачено фінансування Дорожнього фонду за старими програмами.

Це питання також обговорювали на нараді під головуванням першого віце-прем'єра Володимира Кістіона минулого тижня. Ініціатори створення Дорожнього фонду не згодні з позицією Міністерства фінансів стосовно низького фінансування Дорожнього фонду. За підрахунками транспортного Комітету, Дорожній фонд 2017 року має отримати до 40 млрд грн, натомість Міністерство фінансів пропонує 10,2 млрд грн. Цих коштів критично недостатньо для покращення стану українських доріг, заявляють автори законопроектів.

ДОВІДКОВО: Створення спеціального Дорожнього фонду пе-редбачає цільове використання акцизів та мита з нафтопродуктів і транспортних засобів винятково на потреби утримання, ремонту та будівництва доріг в Україні. Ініціатори законопроектів переконані, що це дозволить багаторазово підвищити фінансування та перейти до системного вирішення проблеми автошляхів. Як повідомляли, на засіданні РНБО 13 вересня президент Петро Порошенко визначив будівництво доріг пріоритетом на найближчі роки.

ДЖЕРЕЛО: gazeta.ua