«УСПІХ ЗАВЖДИ ТАМ, ДЕ ЗА ДІЛО БЕРУТЬСЯ НЕБАЙДУЖІ ЛЮДИ»

Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир ПОТАПЕНКО:
«УСПІХ ЗАВЖДИ ТАМ, ДЕ ЗА ДІЛО
БЕРУТЬСЯ НЕБАЙДУЖІ ЛЮДИ»

Вже більше ніж півроку працює на посаді голови Шполянської районної державної адміністрації Володимир Миколайович ПОТАПЕНКО. Про те, що за цей період вдалося реалізувати із запланованого на найближчий період і які в процесі роботи виникають труднощі у вирішенні нагальних питань, йшлося у розмові кореспондента «Шполяночки+» з керівником району:
— Володимире Миколайовичу, які проблеми найактуальніші сьогодні в районі і на вирішення яких спря-мовуєте основні зусилля?
— Немає окремих завдань і окремих проблем. Всі сфери життєдіяльності нашого району взаємопов’язані і однаково важливі для кожного з нас. Якщо ми піклуємося про достатній фінансовий ресурс для утримання великого комплексу закладів гуманітарної сфери, то нам потрібно, щоб працювала економіка, успішно працювали підприємства, приватний бізнес, аграрії, котрі є платниками податків. А рівень нашого добробуту оцінюється станом галузей освіти, культури, спорту, охорони здоров’я. Тобто, людина має відчувати скрізь комфорт на території своєї громади і отримувати якісні послуги у будь-якій сфері. Тому я не відокремлюю жодну галузь одну від одної. Сьогодні я можу говорити про загальний стан розвитку району в цілому. Слід зазначити, що наша Шполянщина — сільськогосподарський край, багатий на ресурси. Саме вони мають реально працювати на наш спільний добробут. Це розуміє переважна частина сільгоспвиробників і фермерів, котрі здійснюють діяльність на території району. Маю на увазі ідею соціального партнерства, яка успішно втілюється в життя на Шполянщині вже декілька років поспіль. Зовсім відмовляються допомагати своїм громадам лише два орендарі земель, які рано чи пізно зрозуміють, що ухилятися від соціальних зобов’язань — це дорога в нікуди.
— Чим живуть сьогодні платники податків? Чи вникаєте у їхні проблеми, щоб їм було з чого виділяти кошти на соціальні потреби?
— Всі суб’єкти бізнесу працюють сьогодні згідно з чинним законодавством і не потерпають від утисків з боку влади. Завдання влади — контролювати, щоб їх діяльність перебувала в правовому полі. Якщо хтось із них звертається за сприянням у тому чи іншому питанні, розглядаємо звернення згідно з встановленим порядком і намагаємося йти назустріч кожному, хто прагне розвиватися і бути корисним громаді. Я вдячний сьогодні аграріям, які не те що, не понизили, а й підвищують показники у тваринництві та рослинництві. Як би не було сьогодні складно виживати, але наші сільгосптоваровиробники перебувають на передових позиціях по збору ранніх зернових, урожайність складає не нижче 65—70 ц/га. Радує те, що немає спаду поголів’я ВРХ (всього на сьогодні — 5535 голів, з них корів — 2474), також налічується 3135 свиней. Найбільш свідомими того, що прибуток підприємств має служити громадам, є керівництво ГК «ЛНЗ» та ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі». Саме їх приклад реалізації соціального партнерства пропонується для наслі-дування. Найближчим часом зусиллями ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» буде розвантажено вулицю Лебединську, адже планують побудувати дорогу до Мар’янівки через поле, що скоротить відстань до ТОВ «Шполатехагро» з 9 до 3 км, а жителям вулиці Лебединської не створюватиме дискомфорту потік габаритного сільськогосподарського транспорту.
— Чи вдається утримати на належному рівні освітянську мережу в умовах значного скорочення фінансування галузі?
— Як би не було складно, але всі школи цього навчального року відкриють двері для учнів. Без допомоги і розуміння соціальних партнерів та громадського активу не обходимось. Я на власні очі пересвідчився, як у кожному селі готують навчальні заклади до 1 вересня, як вкладають свої сили і гроші, щоб діти відчували увагу до себе, навчалися в належних умовах. Навіть ті орендарі, котрі категорично відмовлялися долучатись до соціальної допомоги, вже самі збагнули, що все це робиться для блага їх же дітей. Прикладом є Лип’янська школа, де вже монтуються склопакети, знаходяться можливості для оптимізації утримання закладу. Загалом у освіту цього року направлено до 1 млн. коштів соціально-від-повідального бізнесу.
— Чи є актуальними в цей час питання у сфері культури?
— Більш ніж актуальними. Заклади культури не те, що не залишені напризволяще, а навпаки — майже в кожному селі тривають ремонтні роботи приміщень: у Надточаївці, Матусові, Нечаєвому, Сигнаївці, Лебедині, Ярославці. Кошти використовуються як із місцевих бюджетів, так і з соціального партнерства. Прийнято рішення не чекати візитів поважних гостей в район як привід для активізації, а розпочати з цього ж дня роботи з оновлення зовнішнього вигляду районного будинку культури в центрі Шполи. Сьогодні вже прибрали всі кіоски, що знаходилися поряд, згодом на цьому місці зацвітуть квіти, полагодимо і асфальтне покриття навколо. Приводити в пристойний естетичний вигляд наше місто потрібно насамперед нам, шполянам, а гостям також буде приємно відвідувати наш рідний край. З допомогою підприємця Павла Мальчика до Дня незалежності буде оновлено площу імені Героїв Майдану: вже ремонтується літня сцена, виготовляються нові лави, упорядковується територія біля нового пам’ятного знака Героям Небесної сотні. Не забуваємо підтримувати і спорт — нещодавно відремонтували вхід до стадіону «Колос», надалі він взагалі буде реконструйований — на допомогу прийшли небайдужі люди району: директор ПАТ «ЛНЗ» Анатолій Ткаченко, підприємці Павло Мальчик, Володимир Пукаленко, Ігор Кукуруза. У Лебедині незабаром буде відкрито новий тенісний корт, збудований силами ГК «ЛНЗ».
— Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко під час своєї червневої робочої поїздки до Шполянщини відзначив високий рівень нашої районної лікарні? А які нагальні проблеми постають у царині охорони здо-ров’я району?
— Завдячуючи сприянню Юрія Олеговича вдалося за короткий термін вирішити питання будівництва локальних очисних споруд для нашої ЦРЛ. Шляхом співфінансування з обласного, районного та міського бюджетів вже розпочато освоєння майже 2 млн. грн. Так, проблема, яка роками не вирішувалася, до кінця року буде закрита. Слід зазначити, що всі сільські медичні заклади не залишені сам на сам зі своїми проблемами — скрізь допомагаємо оптимізувати системи опалення, втілити заходи з енергозбереження. У Матусові, наприклад, швидко зреагували після нанесення збитків приміщенню амбулаторії буревієм — використали 50 тис. грн. для ліквідації наслідків негоди, з яких 12 тис. грн. — спонсорські вклади небайдужих матусян-підприємців — Григорія Волинця, Анатолія Олійника, Василя Вареника.
— Разом з тим, шполяни помі-тили великий обсяг ремонтних робіт на дорогах.
— Ремонти доріг — це одне з найбільших очікувань жителів району. Не секрет, що на це потрібні дуже великі кошти. Але все ж той ресурс, що маємо, використовуємо по максимуму. Щодня автодорожникам є що робити зранку до вечора. Зведені дані постійно міняються. На цей момент, наприклад, вже освоєно 3 млн. 462 тис. з місцевих бюджетів. Окрім того, освоюються кошти соціально-відповідального бізнесу — ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» на дороги у Василькові спрямували 1,5 млн. грн., таку ж суму використали на ремонт доріг у громадах і ГК «ЛНЗ».
Варто ще повідомити, що наш ра-йон вже позбавився всіх непридатних пестицидів, які залишалися на території населених пунктів ще з радянських часів, що суттєво покращило стан екології. Всі ці хімікати вивезені спеціалістами з ліцензійних підприємств, на що витрачено 80 тис. грн.. зі страхового фонду, а 120 тис. грн. виділено з обласного бюджету за сприяння голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка.
Керівник області також має намір допомогти шполянам таки довести до логічного завершення будівництво комплексу «Географічний центр України».
— Чи продовжується робота з підтримки воїнів АТО?
— Не лише продовжується, а й набуває все більших обертів. Не залишаємо без уваги жодну родину мо-білізованих — допомагаємо в усьому: від вирішення побутових проблем до лікування чи підготовки всього необхідного на фронт. Загалом, співпрацюємо з усіма, хто прагне на ділі доводити свій патріотизм і відданість державі. І додам, що дуже приємно, коли будь-який виклик нівелюється перед згуртованістю наших земляків, які готові допомагати своїй громаді. Успіх, я вам скажу, супроводжує тих, хто небайдужий до долі своєї країни і на ділі це доводить.
Спілкувалася Наталія СТОРЧАК.