В картинах Таїсії Галати —  вся її душа

«Моя душа в моїх картинах»,— так називався творчий вечір самобутньої художниці Таїсії Григорівни Галати з Лебедина, який відбувся минулого тижня в читальному залі районної бібліотеки.

Майбутня художниця любила милуватися бездонним небом, вдивляючись у його глибоку голубінь, бачила на ньому фантастичні фігурки, візерунки, казкових героїв. Розмовляла з вітром і птахами, рослинами, квітами. Вона любила все, що її оточувало. Саме з цього, мабуть, і починалися її творчі сходинки. Перші картини художниця створювала за допомогою фарб, і вони були не стільки художніми творами, радше – відповідями на всі її запитання.  «Її картини тривожать серце до нестями», — так говорить про роботи Таїсії Галати Валентина Панасівна Коливай, бо жінка малює не пензлем, а душею і серцем. Картини художниці ваблять простотою і водночас загадковістю, музикальністю, фантазійністю та неповторністю. Згодом майстриня захопилася новим напрямком творчості – мистецтвом ошибани. На виставці були представлені картини у різних техніках: квіткова композиція, пейзажні букети та романтична флористика. Також вона пише картини олією, створює їх за допомогою сухого валяння шерсті.

   Крім таланту художниці Таїса Галата має ще й письменницький хист. Присутні на заході мали чудову нагоду переконатися в цьому, прослухавши твори майстрині у виконанні члена літературної студії імені Олекси Влизька Зої Олександрівни Ложкової.

Теплі слова вітань і побажань лунали від заступника голови Шполянської райдержадміністрації Ольги Шпиці, заступника голови районної ради Лідії Татариної, голови ради голів профкомів закладів освіти Шполянщини Олега Тішкова, керівника літературної студії імені Олекси Влизька Ольги Гарбарук, рідних, друзів, колег та поціновувачів творчості художниці.

   Музичні вітання Таїсії Григорівні та всім присутнім подарували працівники районного Будинку культури. Заслужений працівник культури України Дмитро Вовк привітав художницю та подарував прем’єру пісні «Моя любове!» (слова Ліни Костенко, музика Дмитра Вовка). Приємною несподіванкою для Таїсії Григорівни був виступ її онука Назара у складі ансамблю гітаристів дитячої школи мистецтв. Відеоряд «Моє життя і творчість» підготувала бібліотекар Тетяна Гетьман.

          За інформацією відділу культури і туризму райдержадміністрації