В музеї провели Андріївські вечорниці

В народі день Андрія Первозванного ще називають святом Калити. У Андріївську ніч з 12 на 13 грудня парубкам було дозволено бешкетувати, а дівчатам ворожити. Тож колись, за традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати, жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, а в ніч на 13 грудня ворожили...

Працівники юнацького відділу центральної районної бібліотеки, районного будинку культури та краєзнавчого музею вирішили познайомити з цими традиціями та обрядами молодь міста. У дійстві взяли участь учні 8-А класу ЗОШ № 2-ліцею, їхній класний керівник Тетяна Неб’янська та педагог-організатор Інна Зеленюк.

На святі дівчата на свічках, на чоботях та на книжках ворожили на судженого, а хлопці взяли участь у колоритному дійстві з кусання калити. Біля калити ставав вартовий «пан Калитинський», який запрошував «пана Коцюбинського» кусати калиту, а сам намагався розсмішити його, щоб тому це не вдалося. Дівчата ж мазали сажею тих хлопців, які незмогли втриматися від сміху.

Свої святкові пісенні вітання цього дня дарували присутнім і учасники дитячого вокально-естрадної студії «Сузір’я». Всі жартували і веселились, як і має бути під час Андріївських вечорниць.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).