В Україні оновлять шкільну дисципліну “Захист України”

В Україні оновлюють програму практичної частини шкільного предмета «Захист України». З вересня у навчальних закладах різних регіонів запустять пілотний проєкт оновленої дисципліни, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Програму предмета фіналізують завдяки відгукам учнів та вчителів, які долучаться до впровадження «Захисту України» в школах.

«Щоб пілот проєкту відбувся успішно, МОН організує курс для вчителів. Для цього залучаємо до співпраці міжнародні і громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих», – зазначили у відомстві.

Зокрема тих спеціалістів, які мають досвід у кількох необхідних напрямках:

  • роботі із симуляторами FPV дронів;
  • топографії;
  • домедичній допомозі;
  • запобіганні травматизму.

У МОН додають, що практична складова дисципліни «Захист України» стосуватиметься вмінь, необхідних для життя в реаліях війни. Також може допомогти в походах, подорожах чи кризових ситуаціях. Наприклад, навички домедичної допомоги та орієнтування на місцевості. Зокрема, знання з мінної безпеки допоможуть зберегти життя та здоров’я. Діти вмітимуть правильно поводитися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Такі навички, як керування безпілотником зможуть в майбутньому використовувати відеографи, геодезисти, археологи тощо.

«Оновлення дисципліни «Захист України», – довгоочікуваний та необхідний крок, адже освіта повинна відповідати умовам і викликам сьогодення», – зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Він додав, що якісна домедична допомога, керування спортивними дронами, базова інженерія в межах STEM-освіти – це те, на що сьогодні є запит.