В Україні почали конфісковувати машини таксистів, які працюють без надання чеку пасажирам  

Державні податківці розпочали аудит водіїв таксі, які працюють без надання чеку пасажирам через РРО або ПРРО. До цих людей вживають заходів щодо адміністративної відповідальності. Також податківці конфісковують їх особистий транспорт, “як знаряддя протиправної діяльності”.

Інформацію про це повідомляє Головний офіс ДПС у Київській області. Спільно з правоохоронцями, працівники відділу фактичних перевірок податкового аудиту зафіксували надання послуг перевезення пасажирів фізичною особою, яка не є зареєстрованою як суб’єкт підприємницької діяльності. На таксиста склали протокол за порушення порядку провадження господарської діяльності згідно зі ст. 164 Кодексу України про адмінпорушення (“Порушення законодавства про державну реєстрацію суб’єктів господарювання та ліцензування видів господарської діяльності”), а його транспортний засіб конфісковано як інструмент протиправної діяльності.

У Податковій службі наголошують, що згідно з Господарським кодексом України діяльність таксистів є підприємницькою. І під час надання послуг з перевезення пасажирів, вони зобов’язані проводити розрахунки через РРО або ПРРО та видачу розрахункових документів споживачам згідно встановленої форми та змісту.

У ДПС вказують, що на сьогодні близько 220 тисяч осіб, що становить 1,1% від економічно активного населення, беруть участь у перевезеннях пасажирів в таксі. Більшість з них є неофіційно зайнятими фізичними особами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності.

Державна податкова служба (ДПС) нагадує, що відповідно до чинного законодавства України всі пільги щодо невикористання РРО для підприємців скасували з 1 жовтня 2023 року. Тобто весь український бізнес має проводити свої фінансові операції, застосовуючи РРО – простою мовою, банківські термінали.

Окремим представникам бізнесу дозволяють не використовувати РРО, якщо вони знаходяться на тимчасово окупованих територіях, на територіях активних бойових дій та територіях можливих бойових дій. Наразі ж усі українські підприємці зобов’язані працювати із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Тим, хто цього не робитиме, доведеться платити великі штрафи. Податкова також посилила контроль за торгівлею на інтернет-майданчиках. Зокрема, почали активно перевіряти підприємців, які продають товари через соцмережі та за допомогою “OLX”.

Джерело: informator