В Україні з’являться безкоштовні тести на COVID-19

Наступного тижня в Україні очікуються нові експрес-тести на COVID-19. Тести на антиген будуть використовуватися сімейними лікарями та мобільними бригадами. Їх точність така ж, як і у тестів ПЛР.Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю Радіо Свобода, яке було опубліковано в суботу, 17 жовтня.

Про це інформує "Корреспондент".

- Додатково до тестування методом ПЛР зараз з'явилися нові експрес-тести на антиген. Вони визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. Ми робимо все можливе, щоб найближчим часом на наступному тижні в Україні вже з'явилися ці тести, які будуть безкоштовними для людей, можуть використовуватися сімейним лікарем, мобільною бригадою. При госпіталізації хворого в лікарню лікар відразу може зробити тест, тому що його тривалість - 15-30 хвилин і без спеціальних лабораторних умов, - сказав Ляшко.

Він додав, що достовірність цих тестів така ж, як і у тестів ПЛР.

Нагадаємо, Ляшко також назвав умови для повернення до жорсткого локдауну.

Раніше повідомлялося, що МОЗ замовило тести відразу на кілька хвороб. Так, ПЛР-тести будуть визначати наявність п'яти хвороб: коронавірус і декілька видів грипу.