В Україні ввели відпустку при народженні дитини для чоловіків

Верховна Рада ввела відпустку при народженні дитини для чоловіків. За прийняття законопроекту №3695 в цілому проголосували 269 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроєктом розширюються можливості чоловіків в частині поєднання професійної діяльності з сімейними обов'язками і вихованням дітей шляхом введення для чоловіків відпустки при народженні дитини.

Вводиться можливість отримання чоловіком одноразового оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини, за рахунок роботодавця.

Така відпустка може надаватися: чоловікові, дружина якого народила дитину; батькові дитини в разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, але якщо вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки; бабусі чи дідуся, або іншому повнолітньому родичеві дитини, яка фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір'ю (батьком).

Крім цього, документом передбачаються рівні права батька і матері на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

При цьому законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю та закон про відпустки, закріпивши на законодавчому рівні право для чоловіків на встановлення скороченого робочого часу в разі виховання дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також в разі наявності дітей у віці до 14 років або дитину з інвалідністю.

Раніше це право передбачалося тільки для жінок.