Сотні прапорів, автопробіг та власний патріотичний кліп – у Шполянській громаді святкували День Незалежності

Святково-урочисто та трохи незвично зустрічала Шполянська об’єднана територіальна громада 29-ту річницю Незалежності України. З нагоди свята відзначали та преміювали переможців конкурсів, вшановували учасників АТО/ООС влаштували патріотичну акцію «Шпола – серце України». Як проходило свято та чим воно запам’яталося громаді, в матеріалі «Шполяночки+».

Хоча карантин увів свої правила в цьогорічне святкування Дня незалежності, це не завадило Шполянській ОТГ провести його урочисто та святково. Напередодні святкувань у Шполі оголосили патріотичний флешмоб. Усім охочим безкоштовно роздавали жовто-блакитні прапори, стяги, прапорці та стрічки, аби містяни могли прикрасити ними свої двори. Шполяни радо підхопили цю ініціативу та вивішували їх скрізь. На балконах, на машинах, воротах тощо. Саме такого результату і очікували організатори флешмобу – міська рада Шполянської ОТГ та Шполянська міська організація ВО «ЧЕРКАЩАНИ». 

– Комусь цей флешмоб може здатись банальним, але коли я побачив реакцію містян, особливо маленьких дітей, які брали прапорці і усміхаючись розмахували ними, я зрозумів, що ми на правильному шляху, – розповів у коментарі міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко.

Поряд із заходами від місцевої влади, самі шполяни теж не стояли осторонь – самоорганізувались та влаштували символічний автопробіг. Вулицями міста проїхалися  понад пів сотні автомобілів, прикрашених прапорами та прапорцями. Ініціатор заходу зазначають: такі акції дають можливість людям усвідомити єдність, відчути поруч плече однодумців.

А вже 24 серпня біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібрались небайдужі громадяни, щоб відзначити головне свято нашої країни та подякувати тим, хто сьогодні продовжує її боронити. Традиційно урочистий мітинг розпочався з вітального слова голови Шполянської РДА Наталії Коваль, яка привітала жителів громади зі святом та побажала всім злагоди і  мирного неба.

На виконання указів Президента України відзнакою «За участь в антитерористичній операції» нагородили Євгенія Савранського, медаллю «Учасник АТО» – Сергія Денисенка, нагрудним знаком «Учасник АТО» – Рамазана Амаргалієва, Дмитра Берестецького та Віктора Лимаренка. Відзнаки отримали і шполянські матері-героїні: Людмила Дранко (с. Терешки), Людмила Сьобко (с. Терешки), Тетяна Демишкевич (с. Лебедин), Людмила Золотоверха (м. Шпола).

За усталеною традицією, якій вже понад 15 років, біля пам'ятника Тарасу Шевченку вручаються районні премії ім. Івана Гончара (в галузі культури і освіти) та імені братів Коломійченків. Цього разу лауреатами премій стали керівник гурту «Срібні струни» Шполянського РБК Олександр Букарь, керівник зразкового хорового колективу «Родина» Сигнаївського НВК Ірина Підмогильна та колектив неврологічного відділення Шполянської багатопрофільної лікарні.

Також нагородили 12-х учасників та 4-х переможниць дитячого онлайн- конкурсу малюнків «Україна в моєму серці» - Богдану Орел, Марію Яценко, Софію Кишінько та Мілану Карпову.

Згадали й  тих, хто поклав своє життя у боях з російським окупантом на Донбасі. До оновленого пам'ятного знака Героям Небесної Сотні та до пам'ятного знака Героям АТО/ООС поклали квіти і керівники Шполянщини, і небайдужі мешканці району.

Жителі Шполи зазначають, що свято для них дійсно особливе. І додають - державна символіка повинна бути частиною патріотичного виховання.

– Прапор – це символ нашої держави, яким потрібно дорожити і який маємо цінувати. А ще – вчити цьому своїх дітей, підіймати патріотизм. Тоді буде порядок, – каже шполянин Дмитро Іваницький.

А одинадцятикласниця Ліна Ельтіфі, яка має африканське коріння, зазначає – для неї День Незалежності – дуже важливе свято.

– Я пишаюсь своїми предками, які здобували для України незалежність. Я відзначаю це свято, беру участь в урочистостях. Розгортаю прапора і ходжу до меморіалу Небесної Сотні, аби вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя за Україну, – розповідає дівчина.

Директор дитячого парку Ріма Соломатіна каже, що для неї цей день є чи не найголовнішим святом.

– Незалежність – це як синонім України. З кожним століттям боротьба за неї стає все тяжчою. Але Бог посилає нам ці труднощі, щоб укріпити наш дух, – переконана вона. – Жити потрібно на радість рідним, на славу Божу і на користь України.

Порадувала сюрпризом у день свята і шполянська організація ВО «ЧЕРКАЩАНИ», яка підготували розіграш цінного призу за «освідчення рідному місту». За результатами розіграшу переможницею стала Мілана Карпова з села Васильків.

Також до Дня Незалежності було відзнято патріотичний відеокліп на пісню “Зродились ми великої години” на вірші Олеся Бабія, який за кілька днів підкорив серця користувачів інтернет-спільноти.