В Україні починається демобілізація бійців АТО

До травня всі призвані рік тому військові повинні бути демобілізовані.

В Україні 18 березня розпочинається демобілізація військових, які були призвані на службу 17 березня 2014 року. Про це йдеться в указі президента Петра Порошенко від 19 січня.

Згідно з указом, в період з 18 березня по 1 травня 2015 року буде проведена демобілізація військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період згідно з указом президента України від 17 березня 2014 №303 "Про часткову мобілізацію".

Раніше Порошенко висловив переконання, що демобілізовані військовослужбовці, які захищали територіальну цілісність і суверенітет України, повинні стати активними учасниками місцевого самоврядування.

Цим же указом президент України доручив з 20 січня 2015 року оголосити першу хвилю мобілізації, тривалістю 90 днів, з квітня - другу хвилю, тривалістю 60 днів, а з червня - третю, тривалістю також 60 днів.

Під мобілізацію підпадають військовозобов'язані у віці від 25 до 60 років. Призов на строкову службу в Україні буде здійснюватися з 20 років.

Мобілізовані громадяни не будуть відразу відправлятися в зону АТО, а пройдуть загальновійськову підготовку (7-10 днів), відновлення бойових навичок (15 днів) та бойове злагодження (15 днів).

Мобілізація в Україні: Харківська область лідирує за кількістю ухильників

Джерело:http://ua.korrespondent.net